Jakie ćwiczenia spalają najwięcej kalorii?

W naszym kraju nie brakuje ludzi, którzy pragną zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć się smukłą sylwetką – dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Najprostszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest regularna aktywność fizyczna. Należy wykonywać przede wszystkim treningi obejmujące intensywne ćwiczenia, ponieważ pozwalają one spalić dużą ilość kalorii. Oczywiście tempo owego spalania zależy również w dużej mierze od wagi danej osoby, jej stanu zdrowia, ogólnej sprawności ruchowej oraz kondycji organizmu.

Bieganie to nie jedyna recepta na sukces

Podstawową formą aktywności umożliwiającą szybkie zrzucenie nadmiaru tkanki tłuszczowej jest oczywiście bieganie, w tym zwłaszcza z elementami interwałów (sprint i trucht na zmianę). Jeśli nie mamy możliwości systematycznego uprawiania joggingu na świeżym powietrzu, to zdecydujmy się na zakup bieżni elektrycznej.

Drugie polecane ćwiczenie to skakanka, która doskonale angażuje nogi, ręce oraz ramiona. Wystarczy półgodzinny trening z jej wykorzystaniem, aby spalić aż 330 kalorii. Oprócz tego warto zapisać się na zajęcia z wybranej sztuki walki pochodzącej z dalekiego Wschodu – może to być choćby boks, karate, ju-jitsu, aikido, czy kickboxing. W tym przypadku oprócz schudnięcia dodatkową korzyścią jest zbudowanie atrakcyjnej masy mięśniowej. Pozostałe wartościowe aktywności to m.in.: jazda szosowa na rowerze, wiosłowanie na stacjonarnym wioślarzu (ewentualnie w kajaku na jeziorze), pływanie kraulem lub stylem motylkowym w basenie oraz wspinaczka skałkowa. Dodajmy, że efektywność konkretnego ćwiczenia można bardzo łatwo zweryfikować w takim narzędziu internetowym, jak kalkulator spalania kalorii. Powie nam ono czy przybliżyliśmy się do celu, jakim jest szczupła sylwetka.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + sześć =