Jakie środki do dezynfekcji stosuje się w miejscach publicznych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Środki dezynfekujące są używane w miejscach publicznych, aby pomóc kontrolować rozprzestrzenianie się zarazków. Można je znaleźć w wielu miejscach, w tym w szpitalach i szkołach.

W szpitalach, środki dezynfekujące jak te oferowane na stronie https://medisept.pl/przeznaczenie/dezynfekcja/ są używane, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji takich jak MRSA. Te same środki dezynfekujące mogą być stosowane w szkołach, biurach i innych miejscach pracy, aby pomóc chronić ludzi przed szkodliwymi bakteriami.

Do najczęstszych środków dezynfekcyjnych stosowanych w miejscach publicznych należą:

Wybielacz chlorowy 

Jest to silnie pachnący płyn, który zawiera podchloryn sodu, który zabija bakterie i wirusy. Jest często używany na twardych powierzchniach, takich jak podłogi i stoły. Wybielacz nigdy nie powinien być mieszany z amoniakiem lub innymi chemikaliami domowymi, ponieważ może tworzyć toksyczne opary.

Jod 

Jod może być używany do zabijania zarazków na twardych powierzchniach, takich jak podłogi i stoły, ale nie działa dobrze na tkaniny lub skórę. Jest on często stosowany w chusteczkach dezynfekujących, które są dobrą opcją do czyszczenia powierzchni, ponieważ są łatwe w użyciu i przenośne. 

Alkohol 

Środki odkażające do rąk na bazie alkoholu mogą być stosowane na skórze lub twardych powierzchniach, gdzie nie ma wody. Produkty te zazwyczaj zawierają 60% do 95% etanolu lub izopropanolu, które zabijają bakterie, ale nie wirusy.

Czwartorzędowe związki amoniowe

Produkty te niszczą bakterie poprzez przerwanie ich ścian komórkowych, zabijając je szybko. Znajdują się w wielu produktach, w tym w płynach do czyszczenia, środkach do czyszczenia toalet i środkach owadobójczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy terapia jest skuteczna?
Czy terapia jest skuteczna?
Problemy w związkach pojawiają się bardzo często. Najczęściej jest to wynik nieporozumień, które prowadzą do pogłębiania się różnic między partnerami. […]
Najczęściej używane plomby zabezpieczające
Najczęściej używane plomby zabezpieczające
Współcześnie w branży transportowej, handlu, a także przemyśle farmaceutycznym oraz metalurgicznym powszechnie wykorzystuje się różne plomby zabezpieczające, które można znaleźć […]
Jak rozpocząć przygodę ze sportami wodnymi?
Jak rozpocząć przygodę ze sportami wodnymi?
Sporty wodne zaczynają się cieszyć coraz większą popularnością wśród Polaków. Wpływ ma na to klimat, który spowodował, że pora letnia […]
Ostatnie wpisy
Polecamy