Jakie środki do dezynfekcji stosuje się w miejscach publicznych?

Środki dezynfekujące są używane w miejscach publicznych, aby pomóc kontrolować rozprzestrzenianie się zarazków. Można je znaleźć w wielu miejscach, w tym w szpitalach i szkołach.

W szpitalach, środki dezynfekujące jak te oferowane na stronie https://medisept.pl/przeznaczenie/dezynfekcja/ są używane, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji takich jak MRSA. Te same środki dezynfekujące mogą być stosowane w szkołach, biurach i innych miejscach pracy, aby pomóc chronić ludzi przed szkodliwymi bakteriami.

Do najczęstszych środków dezynfekcyjnych stosowanych w miejscach publicznych należą:

Wybielacz chlorowy 

Jest to silnie pachnący płyn, który zawiera podchloryn sodu, który zabija bakterie i wirusy. Jest często używany na twardych powierzchniach, takich jak podłogi i stoły. Wybielacz nigdy nie powinien być mieszany z amoniakiem lub innymi chemikaliami domowymi, ponieważ może tworzyć toksyczne opary.

Jod 

Jod może być używany do zabijania zarazków na twardych powierzchniach, takich jak podłogi i stoły, ale nie działa dobrze na tkaniny lub skórę. Jest on często stosowany w chusteczkach dezynfekujących, które są dobrą opcją do czyszczenia powierzchni, ponieważ są łatwe w użyciu i przenośne. 

Alkohol 

Środki odkażające do rąk na bazie alkoholu mogą być stosowane na skórze lub twardych powierzchniach, gdzie nie ma wody. Produkty te zazwyczaj zawierają 60% do 95% etanolu lub izopropanolu, które zabijają bakterie, ale nie wirusy.

Czwartorzędowe związki amoniowe

Produkty te niszczą bakterie poprzez przerwanie ich ścian komórkowych, zabijając je szybko. Znajdują się w wielu produktach, w tym w płynach do czyszczenia, środkach do czyszczenia toalet i środkach owadobójczych.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *