Jakie udogodnienia można wprowadzić dla pracowników, aby usprawnić ich pracę?

Wydajność pracownika to wynik bardzo wielu składowych. Aby osiągać lepsze rezultaty, warto zadbać o przyjazną i bezpieczną przestrzeń pracy, inwestować w szkolenia oraz sprawić, by zespół był kooperatywny. Jedną z możliwości podnoszenia efektywności pracownika, jest dostarczenie mu odpowiednich, nowoczesnych narzędzi pracy.

Wspólne działanie w chmurze

Dużym udogodnieniem dla całej firmy, jest możliwość szybkiego i nieinwazyjnego pobierania plików ze wspólnej przestrzeni dyskowej. Możliwość taką daje Microsoft Office 365 dla firm. Po odpowiedniej konfiguracji, dokumenty mogą być na bieżąco używane przez innych pracowników, a historia zmian jest łatwa do obejrzenia. Przywrócenie wersji sprzed kilku zapisów również nie stanowi wyzwania, dzięki czemu jeżeli nawet nadpiszemy ważne informacje, nie dojdzie do bezpowrotnego ich utracenia. W przypadku arkuszy kalkulacyjnych, możliwe jest również wspólne pracowanie na tym samym pliku, w tym samym czasie. Na bieżąco widzimy znaczniki naszych współpracowników, dzięki czemu jesteśmy świadomi czym właśnie się zajmują. Możemy dodać blokadę edycji do pewnych elementów, co zapewni nam bezpieczeństwo naszego pliku. Dzięki takim rozwiązaniom, unikamy przesyłania kolejnych wersji plików mailowo, czy też na pendrivie. 

Oprogramowanie wsparte sztuczną inteligencją

Pakiet Office wyposażony jest również w opcje inteligentne, uczące się tego, jak zachowuje się pracownik. Jeżeli często korzystamy z pewnych ustawień w konkretnych sytuacjach, to system zacznie sam je implementować. Sam nauczy się jakich słów używamy częściej, by sugerować je w słowniku. W przypadku programu Excel, na podstawie naszej dotychczasowej pracy zasugeruje nam gotowe makra, wykresy a nawet odpowiednio pokoloruje komórki.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 11 =