Sport i elegancja w modzie – jak to łączyć?

Czy można łączyć obuwie sportowe ze spodniami od garnituru? Czy t-shirt pasuje do marynarki? Czy wypada ubrać do pracy krótkie spodenki? Moda męska coraz częściej łączy elementy stroju sportowego z eleganckimi częściami garderoby. Przyjrzyjmy się temu trendowi.

Smart casual

To tak zwany styl półformalny, który doskonale sprawdza się na co dzień jako strój do pracy w biurze, o ile nasz pracodawca nie wymaga od nas szczególnego dress code’u. Nie ma dokładnego wyznacznika, definiującego ten styl. Generalnie chodzi o to, żeby ubrać się wygodnie, niezobowiązująco, a jednocześnie trochę elegancko i formalnie, co jest istotne, jeśli mamy bezpośredni kontakt z klientem. Jako przykład stylizacji dla panów, można podać buty sportowe męskie Converse, spodnie typu chinos i koszulę w kratkę, noszoną bez krawata i marynarki. W ramach smart casual można sobie pozwolić na odrobinę ekstrawagancji w postaci dodatków, takich jak kolorowe skarpetki lub jaskrawy wzór na koszuli. 

Trudny wybór

Skąd czerpać inspiracje do stylizacji? Wiele sklepów internetowych prowadzi tak zwane edytoriale. Są to sesje zdjęciowe z propozycjami stylizacji stworzonych przy pomocy produktów dostępnych w ich asortymencie. Dzięki nim możemy znaleźć potrzebne inspiracje i zamówić całe zestawy ubrań. Wybór odzieży oraz akcesoriów jest zazwyczaj dość duży, szczególnie jeśli chodzi o obuwie, co można sprawdzić na https://sklep-luz.pl/.  To również świetny sposób na zaoszczędzenie cennego czasu, którego nie musimy marnować na wielogodzinne wędrówki po galeriach handlowych.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście + trzy =