Odśnieżanie dachu – dlaczego zalegający śnieg jest niebezpieczny?

Śnieg bywa przyczyną bardzo wielu niebezpieczeństw. Nie dotyczy to jedynie dróg lub śliskich chodników. Należy również uważać w przypadku dachów, gdzie gruba warstwa śniegu może nawet zawalić konstrukcję hali lub domu. Dlaczego jeszcze warto pomyśleć o ich odśnieżaniu? 

Niebezpieczeństwa związane z brakiem odśnieżania

Zalegający śnieg na dachu był powodem wielu tragedii w Polsce i na świecie. Niebezpieczeństwo związane ze śniegiem bierze się z zaniedbań i braku odśnieżania. Grubość warstwy 15 cm to obciążenie na poziomie nawet 50 kg. Należy regularnie pozbywać się nagromadzenia śniegu z dachu. Jeśli nie można zrobić tego we własnym zakresie, to warto zatrudnić profesjonalną firmę, dostępną chociażby pod adresem http://www.azlux.pl/oferta/odsniezanie. Posiada ona sprzęt, który szybko pozbędzie się grubej warstwy śniegu. 

Jakie dachy są źródłem największych zagrożeń?

Źródłem zagrożeń nie są jedynie dachy płaskie, gdzie dochodzi do większych nagromadzeń śniegu. Należy też uważać na lekkie spady, które naraża ludzi znajdujących się przy budynku. Nagromadzony śnieg może nagle zsunąć się na chodnik. Lekki spad dachu jest niebezpieczny zwłaszcza przy roztopach, gdzie gruba warstwa nie spada z dachu stopniowo, ale w sposób lawinowy.  

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *