Karma dla dorosłego kota – jaka powinna być?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepszą karmą dla Twojego kota powinna być wysokiej jakości dieta komercyjna lub dieta domowa, która naśladuje profil żywieniowy wysokiej jakości diety komercyjnej.

Najważniejszym czynnikiem przy wyborze karmy jest upewnienie się, że jest ona opracowana dla etapu życia Twojego kota: kociaka, dorosłego lub seniora. Inne czynniki to składniki (co wchodzi w skład karmy) oraz cena.

Co wchodzi w skład karmy?

Białko 

Jest ważnym składnikiem każdej diety, ponieważ wspomaga układ odpornościowy, tkanki mięśniowe, skórę i włosy. Koty wymagają więcej białka niż psy, ponieważ potrzebują więcej energii dla swojej beztłuszczowej masy ciała. Białko może pochodzić ze źródeł zwierzęcych (mięso) lub roślinnych (warzywa).

Tłuszcz 

Pełni dwie główne funkcje: magazynowanie energii i izolacja przed niskimi temperaturami. Koty potrzebują mniej tłuszczu niż psy, ponieważ nie magazynują tak dużo energii jak psy w czasie spoczynku. Ilość tłuszczu w diecie będzie się różnić w zależności od rodzaju użytego źródła białka; niektóre białka mają naturalnie wyższą zawartość tłuszczu, podczas gdy inne są niższe. Tłuszcz dostarcza również niezbędnych kwasów tłuszczowych, które są konieczne do prawidłowego wzrostu i rozwoju.

Węglowodany 

Dostarczają energii do działania, ale zbyt duża ilość węglowodanów może prowadzić do przyrostu masy ciała z powodu nadmiaru spożywanych kalorii, które nie są spalane.

Jeśli chcesz kupić karmę wysokiej jakości, to sprawdź stronę: https://tuzwierzaki.pl/pl/menu/karma-dla-doroslego-kota-394.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kosmetyki koreańskie – jakie wybierać?
Kosmetyki koreańskie – jakie wybierać?
Koreański rynek kosmetyczny jest ogromny i stale zaskakuje ciekawymi nowościami. Coraz więcej tamtejszych marek pojawia się również w Polsce. Łatwo […]
Ciekawe dekoracje mieszkania
Ciekawe dekoracje mieszkania
Do spraw istotnych w życiu człowieka należy spokojne, miłe, cenione miejsce wypoczynku, snu, pracy, rozrywki. Te funkcje spełniają nasze mieszkania. […]
Siatki i folie ochronne używane na co dzień w rolnictwie
Siatki i folie ochronne używane na co dzień w rolnictwie
Wszelkie kiszonki, czy to z traw, czy kukurydzy, stanowią całoroczną paszę dla zwierząt w gospodarstwach rolnych. Sprawdzają się zarówno w […]
Ostatnie wpisy
Polecamy