Karma dla dorosłego kota – jaka powinna być?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepszą karmą dla Twojego kota powinna być wysokiej jakości dieta komercyjna lub dieta domowa, która naśladuje profil żywieniowy wysokiej jakości diety komercyjnej.

Najważniejszym czynnikiem przy wyborze karmy jest upewnienie się, że jest ona opracowana dla etapu życia Twojego kota: kociaka, dorosłego lub seniora. Inne czynniki to składniki (co wchodzi w skład karmy) oraz cena.

Co wchodzi w skład karmy?

Białko 

Jest ważnym składnikiem każdej diety, ponieważ wspomaga układ odpornościowy, tkanki mięśniowe, skórę i włosy. Koty wymagają więcej białka niż psy, ponieważ potrzebują więcej energii dla swojej beztłuszczowej masy ciała. Białko może pochodzić ze źródeł zwierzęcych (mięso) lub roślinnych (warzywa).

Tłuszcz 

Pełni dwie główne funkcje: magazynowanie energii i izolacja przed niskimi temperaturami. Koty potrzebują mniej tłuszczu niż psy, ponieważ nie magazynują tak dużo energii jak psy w czasie spoczynku. Ilość tłuszczu w diecie będzie się różnić w zależności od rodzaju użytego źródła białka; niektóre białka mają naturalnie wyższą zawartość tłuszczu, podczas gdy inne są niższe. Tłuszcz dostarcza również niezbędnych kwasów tłuszczowych, które są konieczne do prawidłowego wzrostu i rozwoju.

Węglowodany 

Dostarczają energii do działania, ale zbyt duża ilość węglowodanów może prowadzić do przyrostu masy ciała z powodu nadmiaru spożywanych kalorii, które nie są spalane.

Jeśli chcesz kupić karmę wysokiej jakości, to sprawdź stronę: https://tuzwierzaki.pl/pl/menu/karma-dla-doroslego-kota-394.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety organizowania konferencji w hotelu
Zalety organizowania konferencji w hotelu
Warunki i obsługa Konferencje firmowe organizowane w hotelach mają wiele plusów. Podstawowym jest znakomita lokalizacja. Większość hoteli położonych jest w […]
Jak należy przygotować pojazd do jazdy zimą?
Jak należy przygotować pojazd do jazdy zimą?
Zimą z powodu niskiej temperatury i opadów śniegu panują szczególnie ciężkie warunki dla każdego pojazdu. Dlatego wszyscy kierowcy przed nadejściem […]
Jak sprawdzić, czy możemy dostać kredyt?
Jak sprawdzić, czy możemy dostać kredyt?
Życie w dzisiejszym świecie, to często życie na kredyt. Dzięki pożyczkom możemy pozwolić sobie na zakup i użytkowanie rzeczy, na […]
Ostatnie wpisy
Polecamy