Dlaczego nawadnianie ogrodu jest ważne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na czym polega ta czynność?

Nawadnianie ogrodu to czynność polegająca na podawaniu wody roślinom lub uprawom w sposób kontrolowany, zwykle przy użyciu jakiegoś urządzenia nawadniającego. Celem jest dostarczenie wody do korzeni roślin, w przeciwieństwie do zwykłego zwilżania ziemi lub liści (co może prowadzić do chorób grzybiczych i bakteryjnych).

Ogrodnictwo jest jednym z najbardziej popularnych hobby. Ale może być również jednym z najbardziej frustrujących, gdy próbujesz uprawiać swoje własne warzywa i inne rośliny. Wielu początkujących ogrodników ma trudności z utrzymaniem zdrowych roślin, zwłaszcza w okresach suszy.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele sposobów, aby poprawić swój sukces ogrodniczy poprzez prawidłowe nawadnianie.

Dlaczego nawadnianie ogrodu jest ważne?

Odpowiednie podlewanie roślin pomoże im rosnąć szybciej i produkować więcej żywności w krótszym czasie.

Podlewanie w nocy sprawia, że liście pozostają suche w ciągu dnia, więc nie ulegają poparzeniom spowodowanymi ekspozycją na słońce, co może powodować więdnięcie lub przypalanie. Podlewanie nocą pomaga także zapobiegać zbyt szybkiemu odparowywaniu wilgoci z liści, zanim zdąży ona wsiąknąć w glebę lub korzenie. Parowanie jest jeszcze większe, jeśli w ciągu dnia panują wysokie temperatury, ponieważ ciepłe powietrze zatrzymuje mniej wilgoci niż chłodne.

Jeśli szukasz pomocy w temacie ogrodnictwa, to koniecznie sprawdź stronę internetową: http://www.aloesogrody.pl/oferta/nawadnianie-ogrodow/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak używać przerzutek w rowerze?
Jak używać przerzutek w rowerze?
Wszystkim osobom korzystającym na co dzień z roweru zależy na tym, aby jazda na nim odbywała się w sposób płynny […]
Prowadzenie firmy spedycyjnej – jak zadbać o sprawność swojej floty pojazdów?
Prowadzenie firmy spedycyjnej – jak zadbać o sprawność swojej floty pojazdów?
Własna firma transportowa, to nie tylko czysty zysk, który generuje się niemalże sam. W końcu towary trzeba dostarczać wszędzie i […]
Gdzie szukać niani?
Gdzie szukać niani?
Czas po przyjściu na świat dziecka mija bardzo szybko. Kiedy zbliża się termin powrotu do pracy trzeba znaleźć dobrą opiekę […]
Ostatnie wpisy
Polecamy