Optyk – czym się zajmuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kim są?

Optycy są pracownikami służby zdrowia, którzy mierzą oczy i badają ostrość widzenia. Ponadto dopasowują i wydają okulary, soczewki kontaktowe i inne pomoce wzrokowe.

Optometrysta jest profesjonalnym oznaczeniem osoby, która jest wykwalifikowana do diagnozowania, leczenia, zarządzania i zapobiegania chorobom oczu poprzez kompleksowe badania oczu, edukację pacjentów, terapię wzrokową i zarządzanie medyczne zaburzeniami oczne.

Czym się zajmują?

Oprócz badania oczu, optometryści przepisują urządzenia do korekcji wzroku, takie jak okulary lub soczewki kontaktowe. Optometryści zapewniają również opiekę przed i pooperacyjną dla pacjentów poddawanych operacjom oczu.

Optometryści diagnozują, leczą i zarządzają wspólnymi warunkami wpływającymi na oczy. Warunki obejmują krótkowzroczność (nearsightedness), dalekowzroczność (farsightedness), astygmatyzm (niewyraźne widzenie), zaćma (clouding soczewki w oku), jaskra (grupa chorób, które uszkadzają nerw wzrokowy) i zwyrodnienie plamki żółtej (choroba, która powoduje stopniową utratę wzroku).

Konkretne specjalizacje

Niektórzy optometryści specjalizują się w leczeniu konkretnych schorzeń, takich jak pediatria lub geriatria; inni specjalizują się w soczewkach kontaktowych lub rehabilitacji słabowidzącej, wykorzystując urządzenia słabowidzące, takie jak lupy lub teleskopy, aby pomóc osobom z lekką utratą wzroku zachować niezależność.

Jeśli chcesz skorzystać z usług profesjonalisty, to optyk Poznań, jest miastem gdzie wielu z nich ma swoje siedziby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odzież z logo firmy – jeden ze sposobów na wypromowanie swojej marki
Odzież z logo firmy – jeden ze sposobów na wypromowanie swojej marki
W kreowaniu strategii marketingowej jak najbardziej wskazane są oryginalne pomysły. Osoby odpowiedzialne za reklamę w firmie starają się wprowadzić w […]
Montaż klimatyzacji w domu – czy to skomplikowane?
Montaż klimatyzacji w domu – czy to skomplikowane?
Klimatyzacja to świetny sposób na utrzymanie chłodu i komfortu w domu podczas letnich miesięcy. Montaż Montaż klimatyzacji nie należy do […]
Jak zadbać o wystrój mieszkania, tak aby wyglądało na atrakcyjne i stylowe?
Jak zadbać o wystrój mieszkania, tak aby wyglądało na atrakcyjne i stylowe?
Dekorowanie domu może być wyzwaniem. Jest tak wiele rzeczy do przemyślenia i rozważenia, od układu pomieszczeń do mebli i akcesoriów, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy