Optyk – czym się zajmuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kim są?

Optycy są pracownikami służby zdrowia, którzy mierzą oczy i badają ostrość widzenia. Ponadto dopasowują i wydają okulary, soczewki kontaktowe i inne pomoce wzrokowe.

Optometrysta jest profesjonalnym oznaczeniem osoby, która jest wykwalifikowana do diagnozowania, leczenia, zarządzania i zapobiegania chorobom oczu poprzez kompleksowe badania oczu, edukację pacjentów, terapię wzrokową i zarządzanie medyczne zaburzeniami oczne.

Czym się zajmują?

Oprócz badania oczu, optometryści przepisują urządzenia do korekcji wzroku, takie jak okulary lub soczewki kontaktowe. Optometryści zapewniają również opiekę przed i pooperacyjną dla pacjentów poddawanych operacjom oczu.

Optometryści diagnozują, leczą i zarządzają wspólnymi warunkami wpływającymi na oczy. Warunki obejmują krótkowzroczność (nearsightedness), dalekowzroczność (farsightedness), astygmatyzm (niewyraźne widzenie), zaćma (clouding soczewki w oku), jaskra (grupa chorób, które uszkadzają nerw wzrokowy) i zwyrodnienie plamki żółtej (choroba, która powoduje stopniową utratę wzroku).

Konkretne specjalizacje

Niektórzy optometryści specjalizują się w leczeniu konkretnych schorzeń, takich jak pediatria lub geriatria; inni specjalizują się w soczewkach kontaktowych lub rehabilitacji słabowidzącej, wykorzystując urządzenia słabowidzące, takie jak lupy lub teleskopy, aby pomóc osobom z lekką utratą wzroku zachować niezależność.

Jeśli chcesz skorzystać z usług profesjonalisty, to optyk Poznań, jest miastem gdzie wielu z nich ma swoje siedziby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaką biżuterię nosić na co dzień?
Jaką biżuterię nosić na co dzień?
Biżuteria to ważny element każdej stylizacji. Dzięki niej można podkreślić wyjątkowość outfitu, a także uwydatnić atuty osoby, która ją nosi. […]
Jak przebiega pomoc ratunkowa w górach?
Jak przebiega pomoc ratunkowa w górach?
Każdego roku w górach zdarzają się setki wypadków. W przypadku większości z nich prowadzone są profesjonalne akcje ratunkowe. Jak dokładnie […]
Jakie czynności należy podjąć w celu oddania samochodu do skupu?
Jakie czynności należy podjąć w celu oddania samochodu do skupu?
Sprzedaż starego samochodu wiąże się z wieloma formalnościami, na których nie każdy się zna i ma na nie czas. Dlatego […]
Ostatnie wpisy
Polecamy