Kiedy ogrzewanie pompą ciepła się opłaca?

Alternatywne źródła ogrzewania często rozważane są przez inwestorów, jeśli w miejscu powstawania domu nie ma dostępu do gazu. Wtedy zostają nam do dyspozycji kotły spalinowe, opalane węglem, ekogroszkiem, pelletem lub na prąd. Zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego w przypadku domku jednorodzinnego jedynie za pomocą energii elektrycznej może być drogie, jednak nowoczesne pompy ciepła połączone z instalacjami fotowoltaicznymi to jedno z najbardziej efektywnych oraz ekonomicznych rozwiązań, które przypadnie do gustu także osobom zwracającym uwagę na ekologię.

Na co zwrócić uwagę wybierając pompę ciepła

W momencie zakupu odpowiedniego sprzętu, który będzie ogrzewał nasz dom, bardzo ważna jest jego wydajność względem wielkości budynku. Zbyt mała moc urządzenia nie poradzi sobie z ogrzaniem pokaźnej willi, a dogrzewanie się grzałką elektryczną w tym przypadku pochłonie ogromne koszty. Powinniśmy pamiętać też o wyborze dobrego instalatora. Pod tym adresem internetowym http://www.hmi.info.pl mieszkańcy Szczecina oraz okolic znajdą kompleksową ofertę dotyczącą zakładania pomp ciepła. Profesjonalizm i doświadczenie przekładające się na najwyższy poziom doradztwa, współpracę z najlepszymi biurami projektowymi, jak również wykonawstwo wysokiej klasy da nam pewność, że pieniądze włożone w taki system ogrzewania to dobra i pewna inwestycja. Dodatkowym atutem tej firmy, na który zawsze musimy zwracać uwagę, to korzystanie z technologicznych nowości. Zazwyczaj urządzenia powstałe kilka lat temu nie są tak doskonałe, jak obecne, bardziej dopracowane i poprawione propozycje producentów.

Podsumowując, pompy ciepła to rozwiązanie mające ogromną przyszłość. Zdecydowanie odznaczają się przyjaznością dla środowiska, a w porównaniu np. z gazem wypadają znacznie korzystniej cenowo. Być może sama instalacja jest droższa, ale comiesięczna eksploatacja wpłynie na szybki zwrot inwestycji. Musimy jednak pamiętać, że do współpracy w montażu tego typu urządzenia trzeba zaprosić bardzo dobrych fachowców znających się na swojej profesji.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *