Kiedy ogrzewanie pompą ciepła się opłaca?

Alternatywne źródła ogrzewania często rozważane są przez inwestorów, jeśli w miejscu powstawania domu nie ma dostępu do gazu. Wtedy zostają nam do dyspozycji kotły spalinowe, opalane węglem, ekogroszkiem, pelletem lub na prąd. Zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego w przypadku domku jednorodzinnego jedynie za pomocą energii elektrycznej może być drogie, jednak nowoczesne pompy ciepła połączone z instalacjami fotowoltaicznymi to jedno z najbardziej efektywnych oraz ekonomicznych rozwiązań, które przypadnie do gustu także osobom zwracającym uwagę na ekologię.

Na co zwrócić uwagę wybierając pompę ciepła

W momencie zakupu odpowiedniego sprzętu, który będzie ogrzewał nasz dom, bardzo ważna jest jego wydajność względem wielkości budynku. Zbyt mała moc urządzenia nie poradzi sobie z ogrzaniem pokaźnej willi, a dogrzewanie się grzałką elektryczną w tym przypadku pochłonie ogromne koszty. Powinniśmy pamiętać też o wyborze dobrego instalatora. Pod tym adresem internetowym http://www.hmi.info.pl mieszkańcy Szczecina oraz okolic znajdą kompleksową ofertę dotyczącą zakładania pomp ciepła. Profesjonalizm i doświadczenie przekładające się na najwyższy poziom doradztwa, współpracę z najlepszymi biurami projektowymi, jak również wykonawstwo wysokiej klasy da nam pewność, że pieniądze włożone w taki system ogrzewania to dobra i pewna inwestycja. Dodatkowym atutem tej firmy, na który zawsze musimy zwracać uwagę, to korzystanie z technologicznych nowości. Zazwyczaj urządzenia powstałe kilka lat temu nie są tak doskonałe, jak obecne, bardziej dopracowane i poprawione propozycje producentów.

Podsumowując, pompy ciepła to rozwiązanie mające ogromną przyszłość. Zdecydowanie odznaczają się przyjaznością dla środowiska, a w porównaniu np. z gazem wypadają znacznie korzystniej cenowo. Być może sama instalacja jest droższa, ale comiesięczna eksploatacja wpłynie na szybki zwrot inwestycji. Musimy jednak pamiętać, że do współpracy w montażu tego typu urządzenia trzeba zaprosić bardzo dobrych fachowców znających się na swojej profesji.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 5 =