W leczeniu jakich dolegliwości psychicznych może pomóc nam psychiatra?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psychiatra kojarzy się większości z nas z poważnymi chorobami, głównie umysłowymi. Choć takimi także zajmuje się dziedzina psychiatrii, to specjalista może pomóc w wielu innych schorzeniach.

Czym zajmuje się psychiatra?

Poradnia psychiatryczna umożliwia nam konsultacje ze specjalistą w przypadku jakichkolwiek problemów o podłożu psychologicznym, z którymi nie jest w stanie poradzić sobie rozmowa z psychologiem – od zaburzeń snu i odżywiania, przez uzależnienia po nerwicę i depresję. Psychiatra to lekarz, który poza przeprowadzaniem terapii może też wprowadzić program leczenia i dobrać odpowiednie leki, jeżeli wymaga tego przypadek. Udając się do psychiatry, możemy liczyć nie tylko na diagnozę, ale i fachową pomoc medyczną, skierowanie na specjalistyczne badania oraz receptę na niezbędne leki. Często psychiatra współpracuje z psychologiem, by zapewnić pacjentom kompleksową opiekę.

Kiedy udać się do psychiatry?

Choć decyzja o wizycie u psychiatry nie jest prosta, to ważne, by ją podjąć jak najszybciej w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów natury psychologicznej. Jeżeli zauważymy u siebie lub naszych bliskich pojawienie się nadmiernej nerwowości lub nagłych zmian nastroju, odczuwamy nieuzasadniony lęk lub przygnębienie, cierpimy na bezsenność, pojawiają się wzmożone reakcje na stres lub nie potrafimy sobie poradzić z walką z nałogiem, lub jakąś fobią, powinniśmy rozważyć wizytę u psychiatry. Psychiatra zajmie się też leczeniem bardziej poważnych przypadłości jak zespół stresu pourazowego czy myśli samobójcze. Czasami jest ostatnią deską ratunku. Każda poradnia psychiatryczna oferuje opiekę lekarzy i umożliwia terapię dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co powinien zakupić właściciel psa?
Co powinien zakupić właściciel psa?
Każdy właściciel psa wie, że wychowanie zwierzaka nie jest wcale takie proste jak może się to z pozoru wydawać. Do […]
Zalety bielizny modelującej
Zalety bielizny modelującej
Wygląd dla większości pań ma bardzo duże znaczenie, szczególnie mówimy tu o figurze. Każda kobieta pragnie czuć się piękna oraz […]
Dlaczego warto zamontować rolety typu dzień noc?
Dlaczego warto zamontować rolety typu dzień noc?
Odpowiednie udekorowanie okna może w diametralny sposób zmienić aranżację każdego wnętrza. Dlatego też warto zwrócić uwagę na dodatki do okien […]
Ostatnie wpisy
Polecamy