Kostki – forma rozrywki nie tylko dla dzieci

Współcześnie większość dzieciaków spędza wolny czas przed komputerem, telewizorem czy smartfonem. Urządzenia te zapewniają rozrywkę na długie godziny, ale nie jest ona zbyt wartościowa, ponieważ nie rozwija istotnych umiejętności, które przydają się w późniejszym życiu. Znakomitą alternatywą dla tej formy zabawy jest speedcubing, czyli układanie specjalnych kostek przestrzennych na czas. Różnorodne modele posiada w swojej ofercie sklep https://speedcube.pl/.

Gwarancja wielogodzinnej zabawy dla całej rodziny 

Przestrzenne, wielowarstwowe kostki logiczne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. W większości są one wykonane z przyjaznych materiałów i charakteryzują się estetycznym wyglądem, a także dużą wytrzymałością na uszkodzenia. Ich ogromną zaletą jest różnorodność – na rynku znajdziemy bowiem zarówno proste wersje przeznaczone dla małych dzieci (wariant 3x3x3), jak i wersje zaawansowane dla dorosłych (wariant 5x5x5 czy 7x7x7). Kostki mogą występować w rozmaitych kształtach, ale najczęściej wybierane są kwadratowe, trójkątne i sześcienne.

Dla osób doświadczonych godny polecenia jest w szczególności model Skewb, wyróżniający się nietypową konstrukcją. Produkt ten można nabyć na https://speedcube.pl/231-skewb. Omawiane elementy wykorzystuje się do gry zwanej speedcubingiem, która polega na ich układaniu na czas. Jest to zabawa znakomicie wzbogacająca każde spotkanie o charakterze towarzyskim. Wnosi do niego bowiem spore emocje i wprowadza element rywalizacji, a dodatkowo stanowi ogromne wyzwanie dla graczy, którzy muszą się wykazać logicznym myśleniem oraz umiejętnością rozwiązywania problemów.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa − jeden =