Najpiękniejsze miejsca w Europie, czyli gdzie warto podróżować?

Zbliżają się wakacje, Słońce coraz częściej gości na niebie w swojej pełnej krasie, najwyższa pora na rozpoczęcie planowania urlopowych wypadów. Wśród ofert biur turystycznych, przewodników internetowych oraz blogów podróżniczych znalezienie miejsca odpowiadającego naszym wymaganiom może okazać się trudniejsze niż początkowo zakładaliśmy.

Jeżeli nadal nie jesteście pewni albo po prostu nie wiecie, od czego zacząć poszukiwania, która lista zamieszczona poniżej z pewnością wam pomoże podjąć decyzję.

Na samą myśl o wakacjach przychodzi wam do głowy słoneczna plaża, krystalicznie czyste morze i ruiny dawnej świetności europejskiej cywilizacji?

Włochy, Grecja i Hiszpania

To kraje, które niewątpliwie należą do czołowych ośrodków turystycznych Europy. Znajdują się tam miejsca do zwiedzania oraz wypoczynku w słonecznym klimacie południa. Sycylia, Kreta czy Toskania to miejsca idealne dla miłośników śródziemnomorskiej kultury i kuchni.

Chorwacja

Kolejny ośrodek turystyczny, w którym znaleźć możecie nie tylko słoneczne plaże, ale też malownicze widoki i różnorodny klimat?

Jeżeli jednak ponad ciepło i opaleniznę przedkładacie widoki, powinniście wziąć pod uwagę północ.

Islandia i Dania

Islandia – wulkaniczna wyspa pełna niesamowitych zjawisk geotermicznych i pełna malowniczego krajobrazu. Dania wraz z Morzem Wattowym, które łączy w sobie piaszczystą plażę, bagna i wydmy, zjawiska, które połączone razem przyciągają tysiące turystów.

Szkocja i Irlandia

Miejsca, które niezawodnie zapierają dech w piersi: zieleń, wzgórza i klify łączące ląd z morzem. To wspaniałe miejsca na spędzenie pamiętnych wakacji oraz okazja do wędrówek wśród najpiękniejszych zakątków Europy.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 8 =