Na jakie gatunki dzielą się książki?

Książki dzielą się na gatunki. Gatunki to szerokie kategorie, do których zaliczają się książki, np. książki przygodowe dla dorosłych, jak i dla dzieci. Niektóre gatunki mogą być dalej podzielone na podkategorie, czym bardziej mogą one być dopasowane pod nasze gusta.

Kryminały

Książki kryminalne obejmują rozwiązywanie przestępstw lub zagadek. W niektórych przypadkach, główny bohater próbuje rozwiązać zagadkę na własną rękę, podczas gdy w innych przypadkach historia jest opowiadana z punktu widzenia kogoś badającego przestępstwo dla siebie lub dla kogoś innego (jak detektyw). Tajemnicze książki zazwyczaj mają wiele zwrotów akcji i mogą trzymać Cię w niepewności aż do końca!

Horrory

Horrory są pisane po to, by straszyć nas przerażającymi obrazami i potworami, które chcą nam zrobić krzywdę. Horrory wykorzystują wszelkiego rodzaju przerażające elementy, takie jak upiorne dźwięki, mroczne scenerie, przerażające postacie itp.

Science fiction

Historie science fiction rozgrywają się w wymyślonych światach, które mogą nie istnieć dzisiaj – może w przyszłości, a może nawet na innej planecie (lub nawet w innej galaktyce!). Historie science fiction często zawierają futurystyczną technologię, która może wydawać się niemożliwa teraz, ale byłaby możliwa, gdyby nauka rozwijała się w obecnym tempie.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *