Na jakie gatunki dzielą się książki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Książki dzielą się na gatunki. Gatunki to szerokie kategorie, do których zaliczają się książki, np. książki przygodowe dla dorosłych, jak i dla dzieci. Niektóre gatunki mogą być dalej podzielone na podkategorie, czym bardziej mogą one być dopasowane pod nasze gusta.

Kryminały

Książki kryminalne obejmują rozwiązywanie przestępstw lub zagadek. W niektórych przypadkach, główny bohater próbuje rozwiązać zagadkę na własną rękę, podczas gdy w innych przypadkach historia jest opowiadana z punktu widzenia kogoś badającego przestępstwo dla siebie lub dla kogoś innego (jak detektyw). Tajemnicze książki zazwyczaj mają wiele zwrotów akcji i mogą trzymać Cię w niepewności aż do końca!

Horrory

Horrory są pisane po to, by straszyć nas przerażającymi obrazami i potworami, które chcą nam zrobić krzywdę. Horrory wykorzystują wszelkiego rodzaju przerażające elementy, takie jak upiorne dźwięki, mroczne scenerie, przerażające postacie itp.

Science fiction

Historie science fiction rozgrywają się w wymyślonych światach, które mogą nie istnieć dzisiaj – może w przyszłości, a może nawet na innej planecie (lub nawet w innej galaktyce!). Historie science fiction często zawierają futurystyczną technologię, która może wydawać się niemożliwa teraz, ale byłaby możliwa, gdyby nauka rozwijała się w obecnym tempie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Retro w nowoczesnej sypialni – jak to połączyć?
Retro w nowoczesnej sypialni – jak to połączyć?
Gustownie urządzone wnętrza uprzyjemniają zarówno czas poświęcony na pracę, jak i na wypoczynek. Szeroki asortyment mebli oraz artykułów dekoracyjnych pozwala […]
Co powinien zakupić właściciel psa?
Co powinien zakupić właściciel psa?
Każdy właściciel psa wie, że wychowanie zwierzaka nie jest wcale takie proste jak może się to z pozoru wydawać. Do […]
Najmodniejsze stylizacje na co dzień – co musi znaleźć się w szafie każdej kobiety?
Najmodniejsze stylizacje na co dzień – co musi znaleźć się w szafie każdej kobiety?
Pewne niezmienne kanony mody, od lat mówią nam, co musi znaleźć się w szafie każdej z nas. Eleganckie garsonki i […]
Ostatnie wpisy
Polecamy