Makijaż permanentny brwi – jak długo trwa zabieg?

Dzięki ciągłemu rozwojowi kosmetologii, medycyny estetycznej i technologii mamy dostęp do rozwiązań ułatwiających nam codzienne życie, pozwalających poczuć się piękniej i zaoszczędzić czas. Dlatego coraz popularniejszym staje się wykonywanie zabiegu pigmentacji brwi, który gwarantuje długotrwały makijaż. Kobiety chętniej korzystają z takich usług, dlatego nietrudno jest znaleźć salon zajmujący się makijażem permanentnym w Warszawie, czy innym większym mieście.

Ile czasu poświęcić na wizytę w salonie?

Proces wykonania takiego makijażu brwi będzie wymagał od nas podwójnej wizyty w gabinecie kosmetycznym. Podczas pierwszej wizyty specjalista wykonuje makijaż, na który składa się kilka działań. Po pierwsze należy wykonać rysunek brwi, najbardziej zbliżony do naturalnego ich kształtu. Jest to faza najbardziej wymagająca i tym samym czasochłonna. Następnie dobieramy odpowiedni do cery, typu urody, koloru oczu i włosów kolor makijażu permanentnego. Jest to również etap pracochłonny i wymagający wyczucia estetyki. Dobieramy właściwą metodę — cieniowania lub włoskową. Kolejnym krokiem jest naniesienie punktowo znieczulenia w kremie — zajmuje to około 15-20 min. Teraz możemy przejść do pigmentacji, która jest najkrótszym z etapów wykonywania makijażu permanentnego brwi, bo trwa około 30 minut. Cały zabieg zajmuje z reguły od 1,5 do 2 godzin. Podczas drugiej wizyty, po około 4-6 tygodni konieczne jest utrwalenie koloru i kształtu brwi, czyi dopigmentowanie i ewentualna korekta.

Taka inwestycja w nasz wygląd podkreśla nasze oczy i urodę, a to poprawia nasze samopoczucie i zwiększa pewność siebie. Dlatego szukając odpowiedniego salonu, którego specjalizacją jest makijaż permanentny brwi Warszawa, upewnijmy się, że jest to gabinet profesjonalny i sprawdzony, aby mieć pewność najlepszego efektu.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + piętnaście =