Na czym polega nauka metodą Callana?

Znajomość języków obcych jest jedną z podstawowych umiejętności, którą powinniśmy posiadać. Za niezbędną uważa się komunikatywną  umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Znajomość dodatkowych języków jest zawsze dużym atutem. To nie tylko ważna pozycja w naszym CV, ale również cecha, która przydaje się w codziennym życiu. O ile większość z nas wyniosła ze szkoły, choć niewielką znajomość słówek i gramatyki o tyle z praktyczną umiejętnością posługiwania się językiem obcym bywa różnie. To właśnie na nią nastawiona jest metoda Callana. 

Mów, mów, mów!

Ucząc się języka obcego metodą Callana największą uwagę przywiązuje się do nieustannego mówienia. Metoda ta polega na rozmowie między lektorem a uczniem. Rozpoczyna się ją od prostych pytań. W pierwszej kolejności ma to przełamać barierę językową. Wielu z nas dobrze rozumie ze słuchu, całkiem nieźle czyta po angielsku, ale boi się odezwać. Metoda Callana ma zniwelować ten strach. Z ofertą takiej nauki można zapoznać się na http://englishbestway.pl/.

Uczeń podczas lekcji z lektorem języka obcego jest wręcz bombardowany pytaniami. Początkowo może korzystać z notatek, jednak z czasem udziela odpowiedzi w ogóle na nie patrząc. Nie chodzi o tworzenie rozbudowanych wypowiedzi a o praktyczną umiejętność posługiwania się językiem. Z czasem staje się to tak naturalne, że bez jakichkolwiek hamulców uczeń potrafi wyrazić opinię, odpowiedzieć na zadane pytanie czy stworzyć dłuższą wypowiedź. W metodzie Callana nie przywiązuje się dużej uwagi do zasad gramatycznych. Ważna jest umiejętność ich praktycznego wykorzystania. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod nauki mówienia w obcym języku. 

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem − 6 =