Jak dbać o stary samochód?

Po polskich drogach jeździ sporo starszych pojazdów. To dobre rozwiązanie dla osób, które kupują pierwszy samochód lub nie stać ich na nowy. Trzeba jednak pamiętać, że to jedynie pozorna oszczędność, bo starsze pojazdy lubią się psuć. Jak zadbać o taki samochód, żeby jak najrzadziej dochodziło do jego awarii? 

Unikanie awarii 

Częstym problemem w starych samochodach są awarie amortyzatorów. Ich długie użytkowanie obniża ich odporność na krawężniki albo nierówności. Należy uważać na progi zwalniające i inne przeszkody, zmniejszając wtedy prędkość jazdy. W starszych autach występują również problemy z akumulatorami, które wynikają z dużych mrozów. Warto w tym celu przetrzymywać zimą samochód w garażu lub innych schronieniu. Na stan podzespołów dobrze wpłynie wymienianie oleju oraz usuwanie zanieczyszczeń z filtra. 

Komfort jazdy 

Problemem starszych samochodów bywa również hałas. Rozwiązaniem problemu może być wyciszenie auta, gdzie stosuje się specjalne pianki wygłuszające albo dodatkowe warstwy materiału. W tym celu używa się też filcu albo mat bitumicznych. Dzięki dodatkowej izolacji akustycznej można wyeliminować głośne dźwięki silnika lub innych podzespołów. Zapewnia to też większy spokój we wnętrzu pojazdu, co pozwoli zasnąć dziecku lub posłuchać muzyki.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *