W czym powinien spać niemowlak?

Gdy na świat przychodzi nasza długo wyczekiwana mała istotka, staramy się, aby zapewnić jej wszystko, co najlepsze. Pomimo wielu poradników oraz książek dotyczących ciąży i niemowląt warto usystematyzować naszą wiedzę. W dzisiejszym artykule postaramy się podpowiedzieć Wam – W czym powinien spać niemowlak?

Świat dzieci stale się rozwija. Producenci ubrań z każdej strony zasypują nas swoimi ubrankami, a my nie wiemy na, co się zdecydować. O czym należy pamiętać, wybierając ubranka dla dzieci do spania?

Odpowiednia i lekka kołderka, sprawi spokojny i bezpieczny sen. Dziecko z żadnej strony nie powinno być narażone na przegrzanie. Odpowiednim rozwiązaniem będą kołderki i poduszki z wypełnieniem hipoalergicznym. Pierz często uczula!

Zadbaj o odpowiednią temperaturę w pokoju, który powinna wynosić od 18 do 20 stopni C.

Jeżeli Twoje dziecko nie lubi być przykryte dobrym rozwiązaniem, będzie ciepły pajacyk lub śpiochy niemowlęce. Piżamki – pajacyki, dają swobodę ruchu i zapewniają poczucie bezpieczeństwa w obawie przed nadmiernym rozkopywaniem.

Miękki kocyk to rozwiązanie, które warto mieć pod ręką, ponieważ idealnie sprawdza się, gdy temperatura w pokoju jest na przykład za niska.
Staraj się nie przegrzewać dziecka. Nie ubieraj w grube piżamy, które doprowadzają do płaczu i nieprzespanej nocy.

Może zdecydować się również na śpiworek, jednak wiele dzieci próbuje się z nich wydostać. Grubość śpiworka należy, dostosować do panującej pory roku.
Nie ma jednego uniwersalnego okrycia dla każdego dziecka, więc musisz obserwować jego reakcje na poszczególne przykrycia i rodzaje piżam.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 20 =