W jakich butach trzeba biegać?

Każdy, kto chce rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, powinien wiedzieć o kilku ważnych kwestiach. Jedną z nich jest dobór właściwego obuwia sportowego. Dzięki temu unikniemy wielu kontuzji i zaoszczędzimy na lekarzu. Zatem, jakie będzie najlepsze dla biegacza, a jakie dla triathlonisty?

Buty biegowe a triathlonowe

Jeśli bieg jest jednym z elementów triathlonu, to należy wybrać inny rodzaj obuwia niż do zwykłego joggingu. Buty sportowe triathlonowe mają to do siebie, że ich amortyzacja jest mniejsza oraz są uszyte w taki sposób, aby je łatwo i szybko założyć. W strefie zmian liczy się każda sekunda, dlatego but jest wyposażony w specjalną pętlę przy pięcie, która pomoże szybko nałożyć but na nogę. Mają miękką i bezszwową wyściółkę i są przewiewne, dlatego można ich używać bez skarpet oraz nie spowodują one otarć.

Buty triathlonowe nadają się zarówno do biegania, jak i do jazdy na rowerze.
Przed zakupem powinniśmy je przymierzyć w sklepie, aby mieć pewność, że będą dobrze dobrane. Zbyt mały lub zbyt ciasny but będzie sprawiał nam dyskomfort podczas biegu, nie mówiąc już o otarciach i pęcherzach. Jeśli chcemy biegać po twardym terenie jak np. asfalt, najlepiej wybrać buty z dobrą amortyzacją.

Zminimalizujemy wtedy ryzyko kontuzji kolan oraz śródstopia. Ten problem nas nie dotyczy, jeśli chcemy biegać po lesie lub trawie. Wtedy podłoże spełnia funkcję amortyzatora. Polecaną marką butów sportowych dla panów jest firma Mizuno. Obuwie męskie Mizuno to doskonała propozycja na treningi. Zapewnia doskonałą ochronę i są wykonane z najlepszych materiałów.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − dwa =