Dlaczego nie warto kusić się na podrabiane perfumy?

Perfumy to doskonały sposób na to, aby wyrazić swoją osobowość. Niestety, na rynku dostępne są podróbki wielu kultowych zapachów, których użytkowanie jest szkodą zarówno dla perfumiarzy, jak i osób, które same je kupują. Dlaczego warto kupować tylko oryginalne perfumy i jakie są różnice między markowymi perfumami, a ich podróbkami?

Kultowe marki perfum padają ofiarami kradzieży pomysłów. Bywa tak zwykle z bardzo lubianymi zapachami, na przykład perfum Calvin Klein czy damska marka Lancome. Jednak tylko pozornie marki te mają czego się obawiać. Jakość ich produktów jest przecież nie do podrobienia.

Podróbki perfum nigdy nie dościgną kunsztu pierwowzorów, inaczej musiałyby kosztować tyle samo pieniędzy. Jeśli nabywcom podróbek wydaje się, że zaoszczędzą w ten sposób pieniądze, są w dużym błędzie. Przede wszystkim , podróbki nigdy nie pachną jak oryginały. Mogą nieco przypominać kultowe perfumy, ale trzeba pamiętać, że dobre marki posiadają swoje piramidy nut zapachowych, które przechodzą w różne tony i pięknie rozwijają się na skórze. Podrobione perfumy są płytkie, jednowymiarowe, z czasem ich zapach może stać się nawet nieznośny dla odbiorców. Oryginalne perfumy zostawiają za sobą także przyjemny ogon, czyli czuć je w otoczeniu. Podobnie jest z długością zapachu, która wynosić może nawet kilkanaście godzin. Podróbki oczywiście nie mają takich właściwości, a już po godzinie ich zapach jest mniej wyczuwalny. Trudno więc mówić o oszczędności, skoro trzeba ciągle ponawiać ich aplikację, żeby cieszyć się, i tak nikłej jakości aromatem.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × jeden =