Co zabrać na weekendowy wyjazd z niemowlakiem?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Planujesz wyjazd na weekend z dzieckiem i zastanawiasz się, co spakować, tak by Twojemu maluchowi niczego nie zabrakło? Od czego zacząć i jak upewnić się, że każda potrzeba pociechy zostanie spełniona? Poniżej znajdziesz najważniejsze kwestie dotyczące weekendowego wyjazdu z niemowlakiem.

Z punktu A do punktu B

Planowanie każdej wycieczki zaczyna się od pytań: jakim środkiem transportu i dokąd? I właśnie te pytania stanowią podstawę do spakowania toreb czy walizek. Podróż samolotem wiąże się z ograniczeniami narzuconymi przez regulamin przewoźnika dotyczącymi bagażu i na pewno stanowi też wyzwanie, kiedy już dotrzemy na lotnisko docelowe i musimy ruszyć dalej. Jazda pociągiem oferuje brak limitów bagażowych, jednak ponownie – na miejscu należy zmierzyć się z kwestią dotarcia do miejsca zakwaterowania.

Zdecydowanie największą swobodę w trakcie podróży z maluszkiem gwarantuje auto. W tym przypadku komfortowy fotelik samochodowy to obowiązkowy element. Na drogę zawsze warto przyszykować jakąś przekąskę (chociażby chrupki kukurydziane czy warzywka ugotowane na parze) i buteleczkę. Także pampersy oraz podkłady do przewijania mogą okazać się niezbędne. Jeżeli nasze dziecko już jest samodzielne, przydać się może też nocnik jednorazowy. Dobrze jest też mieć pod rękę paczkę chusteczek nawilżających.

Abstrahując trochę od weekendowych wycieczek – takie gadżety warto zawsze mieć w samochodzie w zapasie. Jeżeli nasz niemowlak nie lubi spać w aucie, warto też pomyśleć o zabawkach zgodnych z upodobaniem dziecka (tu trzeba pamiętać o naszym komforcie i najlepiej o zabraniu zabawki, która nie będzie rozpraszać nas głośnymi dźwiękami). Ciekawym urozmaiceniem dla dziecka może być stolik podróżny, na którym chociażby ulubione autko znajdzie wyjątkowo dużo miejsca do jeżdżenia.

Kolejna kwestia nie do pominięcia to dopasowanie bagażu do klimatu oraz uwarunkowań w miejscu docelowym. W mieście praktyczniejszy może okazać się wózek, a nad morzem i w górach bardziej przydać się może chociażby chusta do noszenia, którą można zamówić na https://www.smykoland.pl/.
Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy hotel jest w stanie zapewnić łóżko dziecięce, warto rozważyć nabycie łóżeczka turystycznego, które da spokojny sen maluchowo. Weekendowy wypad do innego miasta zapewni nam też łatwą dostępność do zaopatrzenia dziecięcego w pieluszki, chusteczki nawilżone itp., a w przypadku wycieczki w głąb natury zadbajcie o odpowiednią ilość produktów do pielęgnacji niemowlaka na wszelki wypadek.

Zwiedzanie i poznawanie świata

O czym pamiętać, żeby nasze dziecko się nie zanudziło w trakcie wyjazdu? Oczywiście o zabawkach! Czymże jest świat dziecka bez ich ulubionej maskotki czy kolorowych zabawek z którymi potrafią nawet spać? Spośród zabawek to właśnie te, z którymi zasypiają powinny być pierwszym przedmiotem zabranym ze sobą. Dobrze jest zabrać ze sobą w podróż chociażby zabawki interaktywne, przy których nasze pociechy mogą spędzić trochę więcej czasu. Zwłaszcza, gdyby zaskoczył nas deszcz i utkniemy w hotelu, to warto mieć opcje w zapasie.

Choć prognoza pogody na pewno podpowie nam, jak ubrać nasze szczęście to zawsze warto mieć przy sobie 1-2 komplety ubrań na zmianę warunków pogodowych. Dobrym zwyczajem w przypadku niemowlaków jest zaplanowanie jednego kompletu ubrań więcej – w końcu nie zajmują one tyle miejsca, a potrzeba ich zmiany może pojawić się kilka i dosłownie wszędzie.
Jeżeli nie wiesz jak Twoje dziecko reaguje na trochę dłuższe podróże, zastanów się nad zabraniem ze sobą podstawowego pakietu medycznego składającego się z probiotyku oraz preparatu na zbicie gorączki. Szukanie apteki w miejscu wam nieznanym może spowodować trochę kłopotu.

Niezależnie od tego, w jaką podróż się wybieracie, najważniejszy jest komfort wszystkich uczestników – zarówno dzieci, jak i dorosłych, a także wspomnienia, które obowiązkowo powinniście utrwalić aparatem fotograficznym, tak by po latach móc maluszkowi opowiedzieć historie o jego pierwszych podróżach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co znajdziemy w sklepie budowlanym?
Co znajdziemy w sklepie budowlanym?
Od czasu do czasu przy domowym remoncie musimy udać się do sklepu budowlanego. Choć sam remont nie kojarzy nam się […]
Palety – jakie jest ich zastosowanie na magazynie
Palety – jakie jest ich zastosowanie na magazynie
Palety są ważnym elementem wyposażenia magazynów i centrów dystrybucyjnych. Podstawową funkcją palety jest zapewnienie platformy do układania produktów na regałach […]
Jak uzupełnić brakujące zęby?
Jak uzupełnić brakujące zęby?
Zdrowe zęby to to podstawa, aby czuć się dobrze i zdrowo. To dzięki nim możliwe jest spożywanie posiłków i to […]
Ostatnie wpisy
Polecamy