Z jakich materiałów tworzone są nowoczesne pendrive’y?

W dzisiejszych czasach prawie każdy z nas korzysta z komputera stacjonarnego lub laptopa. Nie wszyscy jednak decydują się na przechowywanie swoich ważnych dokumentów czy innych danych na dysku urządzenia, ponieważ z jednej strony boją się o ich bezpieczeństwo w sytuacji zniszczenia komputera, a z drugiej – o to że wpadną w niepowołane ręce.

Jednym z rozwiązań tego problemu jest używanie przenośnego, małego sprzętu zwanego pendrive’em, które umożliwia przechowywanie szczególnie wrażliwych danych poza dyskiem.

Jaki materiał najlepszy?

Pendrive, czyli pamięć USB, jest dostępny w bardzo wielu wariantach. Może mieć różną pojemność (od kilku do kilkuset GB), prędkość transmisji danych (im nowszy standard w urządzeniu, tym szybsza transmisja), szybkość odczytu i zapisu, wygląd i estetykę (najczęściej występuje w kształcie prostokąta, ale spotykamy też modele o bardziej fantazyjnym designie) oraz rozmiar (zazwyczaj jest to sprzęt bardzo niewielki, ale można dostać go też w większych wersjach – to ułatwienie dla osób, które nie potrafią utrzymywać porządku na biurku czy w torebce).

Również obudowa tego maleństwa może być wykonana z różnych materiałów. Producenci przywiązują do tego elementu coraz większą wagę, oferując klientom urządzenia nie tylko z plastiku, ale również z aluminium czy innych materiałów odpornych na działanie wody.

Ostatnio popularne są zwłaszcza drewniane pendrive’y tego rodzaju https://memorabbit.pl/c/pendrive-reklamowe/pamiec-usb-z-drewna. Warto dodać, że sprzęt ten może być wykorzystywany nie tylko przez przeciętnego użytkownika, ale też przez profesjonalne firmy w celach promocyjnych jako specjalny pendrive reklamowy.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden + 15 =