Co stosować w trakcie okresu?

Przekrój artykułów higienicznych niezbędnych podczas menstruacji

Zwiększająca się paleta artykułów menstruacyjnych, niezbędnych podczas „gorszych dni”, stawia kobiety przed trudnym wyborem najodpowiedniejszego asortymentu. Oprócz tradycyjnych podpasek, czy tamponów, na rynku pojawiło się wiele nowinek, mających na celu polepszenie samopoczucia i zwiększenie komfortu pań podczas miesiączki. Na szczególną uwagę zasługują m.in kubeczki menstruacyjne, coraz częściej wybierane przez kobiety oraz ekologiczne podpaski, które stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych wyborów.

Kiedy zdecydować się na zakup?

Zakup kubeczka menstruacyjnego powinny rozważyć szczególnie te kobiety, które borykają się z obfitymi krwawieniami. Niektóre panie może zniechęcać cena, jednak należy pamiętać, że produkty te są z reguły wielokrotnego użytku, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska i posłużą przez lata. Propozycję kubeczków menstruacyjnych znajdziemy m.in na stronie https://gentleday.pl/produkty/kubeczki-menstruacyjne.

Drugim produktem, na który warto zwrócić uwagę są ekologiczne podpaski, z którymi możemy się zapoznać na stronie https://gentleday.pl/produkty/podpaski. Oprócz kwestii środowiskowej niepodważalnym plusem tego wyboru jest aspekt zdrowotny, uzyskany dzięki certyfikatowi Made for Health. Za tą propozycją może przemawiać również zapewnienie dobrego samopoczucia, poprzez zwiększenie chłonności, komfortu i wygody w stosunku do tradycyjnych artykułów. Decyzja o wyborze odpowiednich środków menstruacyjnych zależy od indywidualnych potrzeb każdej kobiety. Przy wyborze warto jednak pamiętać, że nowe produkty wprowadzane są na rynek w celu polepszenia już istniejących, wnoszą pewne udogodnienia i coraz częściej dbają o aspekt środowiskowy.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 3 =