Wyjazd z psem na wakacje – co zabrać?

Nie każdy ma gdzie zostawić swojego psa na czas wakacyjnego urlopu poza domem. Nie każdy również chce – dla wielu osób jest to jeden z członków rodziny, z którym nie chcą rozstawać się również na wczasach. Jednak na wyjazd z czworonogiem trzeba dobrze się przygotować. Oto niezbędne rzeczy do zabrania, jeśli towarzyszy nam pupil. 

Podstawy

Na wyjazd warto zabrać własną karmę, jeśli nie ma pewności, że w miejscu, do którego jedziemy będzie można ją zakupić (np. zagranicą). Jest to ważne szczególnie w przypadku psów, które są bardzo wybredne lub o delikatnym żołądku i nagła zmiana karmy mogłaby wywołać negatywne skutki, niepożądane zwłaszcza na wakacjach. Poza zwykłymi miseczkami na wodę i karmę, dobrze mieć poidło, którego będzie bardzo przydatne szczególnie podczas długiej podróży pociągiem czy autem. 

Przydatne akcesoria

Akcesoria dla psów mają ogromny wybór. Skupmy się jednak na tych zupełnie podstawowych, które mogą przydać się na wyjeździe. Do obroży dobrze doczepić adresatkę, zwłaszcza jeśli pies nie posiada czipa. W przypadku zagubienia się czworonoga jest większa szansa na odnalezienie go. Poza tym bardzo ważne, by zabrać kaganiec. Czasem lepiej być w niego zaopatrzonym nawet w przypadku niewielkich psów, szczególnie jeżeli podróżujemy transportem publicznym i chcemy uniknąć problemów. 

Natomiast jeżeli wyjeżdżamy w trochę chłodniejsze miejsce, a nasz pupil jest wrażliwy na zimno, dobrze jest zabrać coś, czym będzie można go okryć. Kurtki dla psów to jedna z takich rzeczy, które zasługują na rozważenie. Poza tym nie zapomnijmy o jakiejś dobrze znanej psu zabawce. Niektóre czworonogi czują się nieswojo w nowych miejscach i coś, co pachnie domem, mogłoby bardzo im pomóc.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden + 2 =