Jakie są trendy w nowoczesnej aranżacji wnętrz?

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się z roku na rok. Zazwyczaj dochodzi do sporych przetasowań w kategoriach kolorów, tapet oraz pożądanych ozdób w mieszkaniach czy domach. Z drugiej strony od dłuższego już czasu w modzie meblarskiej przoduje nowoczesny design. Czy w tym roku tendencja ta się utrzymuje, a może została pokonana przez inną stylistykę?

Co dają nam współczesne trendy?

Po pierwsze, dominujące kolory należą do grupy jaskrawych i wyrazistych odcieni, które wyraźnie kontrastują ze ścianami lub meblami w innej kolorystyce. Dzięki temu, biel wciąż nie wychodzi z mody i jest pożądana – nawet jeśli tylko jako element dodatkowy. Kontrastowe łączenie da nam wiele świeżości i jasności we wnętrzach, równocześnie nie doprowadzi do zbytniej krzykliwości pomieszczeń, dzięki zrównoważeniu się w nim barw.

Nowoczesna stylistyka nadal jest na topie i na razie nie wydaje się, aby miała zostać wyparta. Owszem, istnieje wiele innych stylów, które są bardzo popularne, jednak to ona wybija się na ich tle. Aranżując meble w takim kierunku, hitem sezonu będą stoliki kawowe metalowe – zimne odcienie i użycie ciężkich materiałów idealnie sprawdzą się na tle ścian w wyrazistych kolorach.

Pamiętajmy też, iż nie trzeba się bać mieszania stylów – przełamywanie konwencji oraz obowiązujących zasad w aranżacji może dać nam niezmiernie efektywne korzyści. Pomogą nam w tym meble nowojorskie, które swoją estetyką, elegancją oraz bogactwem użytych materiałów mogą zachwycić wielu odwiedzających. Mimo tego, iż styl nowojorski kojarzy się raczej z bogatą klasyką wpasuje się w nawet najbardziej nowoczesne mieszkania.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *