Podstawowe wyposażenie prawdziwego myśliwego

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Myślistwo to zajęcie przede wszystkim dla mężczyzn. Jest to sztuka, która polega na tropieniu, osaczaniu, łowieniu lub zabijaniu dzikiej zwierzyny. Wszystko musi odbywać się zgodnie z prawem i etyką łowiecką. Oprócz umiejętności strzeleckich i samej broni, myśliwemu potrzebne jest dodatkowe wyposażanie, które będzie mu niezbędne podczas polowania.

Jak dobrze przygotować się do polowania?

Przede wszystkim należy mieć odpowiednią broń. Jedyną akceptowalną bronią podczas łowów jest taka, która może wystrzelić sześć pojedynczych strzałów przy pełnym załadowaniu. Kolejnym istotnym elementem, który należy przygotować do polowania, jest odpowiedni strój. Musi on być w kolorze takim, aby wtapiał się w tło lasu. Spodnie ze sporą ilością kieszeni i przewiewna kurtka to podstawowe minimum. Ważne są też buty z wysoką cholewą, warto pomyśleć też o nakryciu głowy. Ponadto należałoby zaopatrzyć się w odzież termoaktywną, która sporo pomoże w zimniejsze dni.

Jeśli okolica jest myśliwemu znana, to musi wiedzieć jak się poruszać po konkretnym terenie.

Przede wszystkim powinien zrobić rozpoznanie pod względem rozstawienia ambon myśliwskich. Jest to potrzebne do tego, aby podczas polowania, wiedział, gdzie może się ustawić w razie wyjścia zwierzyny na otwarty teren. Ambony myśliwskie są niezbędne do tego, aby łowczy mógł z bezpiecznej odległości i wysokości oddać strzał do celu.

Czym są ambony?

Ambony myśliwskie to najczęściej drewniane konstrukcje, w kształcie wieżyczki. To miejsce jest idealnym punktem obserwacji zwierzyny, nie narażając myśliwego na atak z jej strony. Jest to także bardzo dobra ochrona przed promieniami słonecznymi i deszczem.

Myślistwo to hobby bardzo absorbujące. W okresie polowań myśliwy musi poświęcić większość swojego czasu na pobyt w dzikiej głuszy. Często myśliwy musi radzić sobie z ciężkimi warunkami pogodowymi, a przede wszystkim z ogłuszającą ciszą i doskwierającą samotnością. Jednak czasami takie warunki, sprzyjają przemyśleniom i na pewno jest to odpoczynek od szybkiego, miejskiego życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czego nie może zabraknąć w garderobie żadnej kobiety?
Czego nie może zabraknąć w garderobie żadnej kobiety?
Garderoba każdej kobiety powinna zawierać uniwersalne elementy odzieży, które są niezwykle praktyczne, a przy tym kobiece oraz wygodne. Dzięki temu […]
Jak czyścić porcelanę?
Jak czyścić porcelanę?
Porcelana jest kojarzona z naczyniami niezwykle drogimi, eleganckimi i jednocześnie delikatnymi. Z tego powodu trzeba się z nimi obchodzić z […]
Urządzenia ułatwiające pracę firm produkcyjnych
Urządzenia ułatwiające pracę firm produkcyjnych
Jakość wyrobów w firmach produkcyjnych zależna jest od wielu czynników. Jednakże jeden z największych na nią wpływów mają różnorodne urządzenia […]
Ostatnie wpisy
Polecamy