Jakie kroki podjąć w kierunku komfortowego spędzenia lata podczas upałów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadchodzi lato, a wraz z nim letnie upały. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz znaleźć się z domu, który jest zbyt gorący, aby żyć w. Istnieją jednak kroki, które możesz podjąć, aby zapewnić sobie komfort w domu przez całe lato.

Klimatyzacja może pomóc w utrzymaniu chłodu w domu podczas psich dni lata, ale nie jest tania i nie zawsze jest to opcja. Klimatyzatory kosztują pieniądze i mogą obciążać sieć energetyczną w godzinach szczytu. Istnieją również obawy o środowisko związane z nadmiernym korzystaniem z nich, ponieważ wykorzystują one energię z paliw kopalnych i emitują gazy cieplarniane do atmosfery.

Jeśli chcesz utrzymać komfort w swoim domu bez używania klimatyzacji, możesz zrobić kilka prostych rzeczy, które pomogą Ci obniżyć temperaturę w pomieszczeniach. Oto pięć prostych wskazówek, jak utrzymać dom w chłodzie bez klimatyzacji:

Folie przeciwsłoneczne

To kolejny sposób na utrzymanie chłodu w domu bez klimatyzacji. Te cienkie folie mogą być nakładane bezpośrednio na okna lub na istniejące cienie lub zasłony; zmniejszają one ilość ciepła, które wchodzi do pomieszczenia poprzez odbijanie światła słonecznego i blokowanie niektórych promieni UV. Folie przeciwsłoneczne są dostępne w większości sklepów sprzętowych, są łatwe do zastosowania i nie uszkodzą twoich zasłon lub odcieni. Są one również skuteczne w zmniejszaniu odblasków od światła słonecznego, które dostaje się przez okna.

Używaj wentylatorów 

Wentylatory nie ochładzają pomieszczeń; po prostu poruszają powietrze wokół nich, tak że chłodniejsze powietrze z zewnątrz wchodzi przez otwarte okna lub drzwi i miesza się z cieplejszym powietrzem wewnątrz domu. Najlepszym sposobem użycia wentylatorów jest umieszczenie ich przed otwartymi oknami lub drzwiami, dzięki czemu chłodne powietrze będzie wciągane do domu, gdy ciepłe powietrze będzie wychodzić przez te otwory (umieszczenie wentylatorów będzie się różnić w zależności od miejsca zamieszkania).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akcesoria do wanny, które warto posiadać
Akcesoria do wanny, które warto posiadać
Sporo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieje wiele akcesoriów do wanny, które mogą sprawić, że będzie ona […]
Jak rozpoznać węgiel dobrej jakości?
Jak rozpoznać węgiel dobrej jakości?
Węgiel dobrej jakości można poznać po kilku istotnych cechach, które odróżniają go od węgla niskiej jakości. Przede wszystkim jest to […]
Wszystko, co trzeba wiedzieć o niszczarkach przed ich zakupem
Wszystko, co trzeba wiedzieć o niszczarkach przed ich zakupem
Niszczarka stanowi jeden z podstawowych elementów każdego biura. Taki sprzęt powinien być wytrzymały. Powinien zostać wybrany w oparciu o wielkość […]
Ostatnie wpisy
Polecamy