Jakie kroki podjąć w kierunku komfortowego spędzenia lata podczas upałów?

Nadchodzi lato, a wraz z nim letnie upały. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz znaleźć się z domu, który jest zbyt gorący, aby żyć w. Istnieją jednak kroki, które możesz podjąć, aby zapewnić sobie komfort w domu przez całe lato.

Klimatyzacja może pomóc w utrzymaniu chłodu w domu podczas psich dni lata, ale nie jest tania i nie zawsze jest to opcja. Klimatyzatory kosztują pieniądze i mogą obciążać sieć energetyczną w godzinach szczytu. Istnieją również obawy o środowisko związane z nadmiernym korzystaniem z nich, ponieważ wykorzystują one energię z paliw kopalnych i emitują gazy cieplarniane do atmosfery.

Jeśli chcesz utrzymać komfort w swoim domu bez używania klimatyzacji, możesz zrobić kilka prostych rzeczy, które pomogą Ci obniżyć temperaturę w pomieszczeniach. Oto pięć prostych wskazówek, jak utrzymać dom w chłodzie bez klimatyzacji:

Folie przeciwsłoneczne

To kolejny sposób na utrzymanie chłodu w domu bez klimatyzacji. Te cienkie folie mogą być nakładane bezpośrednio na okna lub na istniejące cienie lub zasłony; zmniejszają one ilość ciepła, które wchodzi do pomieszczenia poprzez odbijanie światła słonecznego i blokowanie niektórych promieni UV. Folie przeciwsłoneczne są dostępne w większości sklepów sprzętowych, są łatwe do zastosowania i nie uszkodzą twoich zasłon lub odcieni. Są one również skuteczne w zmniejszaniu odblasków od światła słonecznego, które dostaje się przez okna.

Używaj wentylatorów 

Wentylatory nie ochładzają pomieszczeń; po prostu poruszają powietrze wokół nich, tak że chłodniejsze powietrze z zewnątrz wchodzi przez otwarte okna lub drzwi i miesza się z cieplejszym powietrzem wewnątrz domu. Najlepszym sposobem użycia wentylatorów jest umieszczenie ich przed otwartymi oknami lub drzwiami, dzięki czemu chłodne powietrze będzie wciągane do domu, gdy ciepłe powietrze będzie wychodzić przez te otwory (umieszczenie wentylatorów będzie się różnić w zależności od miejsca zamieszkania).

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *