Najpopularniejsze taśmy klejące.

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów taśm klejących. Dlaczego warto się z nimi obeznać? Otóż taśma klejąca użyta niezgodnie ze swoim przeznaczeniem nie tylko nie spełni swojego zadania, lecz może także wyrządzić szkody powierzchni, na której została przylepiona.

Taśma malarska oraz taśma pakowa to dwa najpopularniejsze rodzaje taśmy klejącej. Niestety, często są one używane do celów sprzecznych ze swoim przeznaczeniem. Czym więc różnią się te dwa rodzaje taśmy? Do jakich celów możemy ich używać?

Taśma malarska służy do oddzielenia tych powierzchni, które chcemy pokryć farbą, od tych, których nie chcemy pokryć farbą. Oczywiście istnieje kilka rodzajów taśm malarskich. Jednym z najpopularniejszych jest ta o kolorze żółtym. Z reguły bardzo lekko trzyma się ona się powierzchni, dzięki czemu nie ma żadnych problemów z jej oderwaniem. Jest ona przystosowana do krótkich prac. Istnieje także taśma malarska niebieska. Jest ona przeznaczona do dłuższych prac, kiedy to taśma musi przylegać do swojej powierzchni nawet miesiącami. Poza tym niebieska taśma często posiada filtr UV.

Taśma pakowa ma zupełnie inne zastosowanie. Używa się jej do sklejania ze sobą powierzchni – z reguły tekturowych lub papierowych. Jak wskazuje na to już sama nazwa – taśma pakowa bardzo często stosuje się przy sklejaniu paczek i pudełek. Jest ona wyposażona w mocny klej złożony z substancji takich jak akryl, kauczuk syntetyczny lub kauczuk naturalny. Pewną innowacją na rynku taśm pakowych jest taśma typu Freezer, która utrzymuje swoje właściwości nawet na wysokim mrozie.

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik poszerzył Twoją wiedzę na temat specjalistycznych taśm klejących. Życzymy powodzenia!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kosmetyki do pielęgnacji włosów
Kosmetyki do pielęgnacji włosów
Piękne włosy są wizytówką każdej kobiety i każdego mężczyzny. Aby jednak takie były musimy o nie dbać. Należy przez to […]
W co powinniśmy się ubrać na wesele członka rodziny, biorąc pod uwagę, że jesteśmy w ciąży?
W co powinniśmy się ubrać na wesele członka rodziny, biorąc pod uwagę, że jesteśmy w ciąży?
Jeśli planujesz wziąć udział w weselu będąc w ciąży, to pewnie zastanawiasz się, czy można na nie pójść. Odpowiedź brzmi: […]
Elektryka w biurze – jak ją zaplanować?
Elektryka w biurze – jak ją zaplanować?
Aranżacja każdego biura powinna być dokładnie przemyślana, natomiast instalacja elektryczna zaplanowana w taki sposób, aby zapewnić wszystkim pracownikom wysoki poziom […]
Ostatnie wpisy
Polecamy