Najpopularniejsze taśmy klejące.

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów taśm klejących. Dlaczego warto się z nimi obeznać? Otóż taśma klejąca użyta niezgodnie ze swoim przeznaczeniem nie tylko nie spełni swojego zadania, lecz może także wyrządzić szkody powierzchni, na której została przylepiona.

Taśma malarska oraz taśma pakowa to dwa najpopularniejsze rodzaje taśmy klejącej. Niestety, często są one używane do celów sprzecznych ze swoim przeznaczeniem. Czym więc różnią się te dwa rodzaje taśmy? Do jakich celów możemy ich używać?

Taśma malarska służy do oddzielenia tych powierzchni, które chcemy pokryć farbą, od tych, których nie chcemy pokryć farbą. Oczywiście istnieje kilka rodzajów taśm malarskich. Jednym z najpopularniejszych jest ta o kolorze żółtym. Z reguły bardzo lekko trzyma się ona się powierzchni, dzięki czemu nie ma żadnych problemów z jej oderwaniem. Jest ona przystosowana do krótkich prac. Istnieje także taśma malarska niebieska. Jest ona przeznaczona do dłuższych prac, kiedy to taśma musi przylegać do swojej powierzchni nawet miesiącami. Poza tym niebieska taśma często posiada filtr UV.

Taśma pakowa ma zupełnie inne zastosowanie. Używa się jej do sklejania ze sobą powierzchni – z reguły tekturowych lub papierowych. Jak wskazuje na to już sama nazwa – taśma pakowa bardzo często stosuje się przy sklejaniu paczek i pudełek. Jest ona wyposażona w mocny klej złożony z substancji takich jak akryl, kauczuk syntetyczny lub kauczuk naturalny. Pewną innowacją na rynku taśm pakowych jest taśma typu Freezer, która utrzymuje swoje właściwości nawet na wysokim mrozie.

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik poszerzył Twoją wiedzę na temat specjalistycznych taśm klejących. Życzymy powodzenia!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wózek widłowy – Dlaczego jest niezbędny w magazynie?
Wózek widłowy – Dlaczego jest niezbędny w magazynie?
Wózki widłowe to pojazdy przemysłowe używane do transportu towarów i materiałów w magazynach, fabrykach i innych miejscach przemysłowych. Wózki widłowe […]
Jak wystawić dom lub mieszkanie na sprzedaż?
Jak wystawić dom lub mieszkanie na sprzedaż?
Rynek wtórny mieszkań i domów na sprzedaż cieszy się popularnością. Jest wiele osób, które poszukują lokali z drugiej ręki, do […]
Jakie meble w domu, zapewnią odpowiedni komfort na co dzień osobom starszym?
Jakie meble w domu, zapewnią odpowiedni komfort na co dzień osobom starszym?
Obecnie coraz większy jest udział w naszym społeczeństwie osób starszych. Nie należy więc dziwić się temu, że rośnie również liczba […]
Ostatnie wpisy
Polecamy