Rzeczy, o których należy pamiętać podczas wesela

Wesele i poprzedzający je ślub to wyjątkowy czas w życiu pary młodej, wypełniony nawet kilkuletnimi lub bardzo intensywnymi kilkumiesięcznymi przygotowaniami. Oprócz radości, jaka płynie z tego wydarzenia, to przede wszystkim ogromny stres, że o czymś zapomnimy, coś pominiemy, albo kogoś urazimy. W związku z tym, państwo młodzi pilnie przygotowują się do wydarzenia, szukając porad wśród znajomych, w internecie, czasopismach branżowych lub na targach ślubnych. Tworzą kalendarze, by nie umknął żaden termin. Zatem, o czym należy pamiętać? Jakie punkty weselne są absolutnie obowiązkowe?

ABC przygotowań ślubnych

Pierwszorzędną sprawą jest oczywiście zespół weselny, wynajęcie sali czy zamówienie fotografa i kamerzysty. Kiedy te podstawy mamy już za sobą, pora na drobiazgi, bez których żadnego wesela nie można uznać za udane. Przede wszystkich zaproszenia dla gości, które najpierw trzeba zamówić, wypełnić , a na końcu rozdać. Kiedy lista gości jest już pełna i potwierdzona, przyszedł czas na winietki na ślub. Te niewielkie karteczki wprowadzają porządek i pozwalają szybko odnaleźć się przybyłym we właściwym miejscu.

Co jeszcze? Oczywiście podziękowanie dla gości. Może być w formie zabawnego wierszyka dołączonego do butelki weselnej, karteczki pozostawionej przy winietce lub cukierka rozdawanego przy wejściu. Taki spersonalizowany prezent na pewno przypadnie wszystkim do gustu. W ramach podziękowań warto pamiętać o kawałku ciasta przekazywanego pod koniec uroczystości. W tym celu niezbędne będą, wcześniej zakupione, pojemniki.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć − trzy =