Technologia led – jakie produkty wykorzystuje?

Technologia LED od kilku lat zdobywa coraz większą popularność, a produkty z jej wykorzystaniem są coraz częściej używane niemal w każdej dziedzinie życia. Najpopularniejszymi przedmiotami są oczywiście lampy. Zdobyły one sporą przewagę, ponieważ są odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego są często stosowane w lampach samochodowych. Dobrze sprawdzają się w różnych warunkach atmosferycznych. Ledy są też ekologiczne – nie zawierają szkodliwych dla środowiska substancji, a ich okres działania jest bardzo długi.

Lampy ledowe często instalowane są też w domach jako dodatkowe źródło światła. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek energooszczędnych – uzyskują pełną jasność zaraz po włączeniu, dlatego świetnie sprawdzają się w gospodarstwach domowych. Nie emitują też prawie wcale szkodliwego promieniowania UV ani dodatkowego ciepła, dlatego mogą z powodzeniem oświetlać delikatne rzeczy.

Działają także pod napięciem 12V, dzięki temu mogą służyć na przykład jako dodatkowe oświetlenie w przyczepie kempingowej, podłączone zaledwie do akumulatora. Kurtyny LED zewnętrzne świetnie sprawdzają się jako ozdoba domu. Mogą służyć na przykład za pięknie wyglądającą dekorację świąteczną zamiast tradycyjnych lampek.

Funkcje reklamowe

Technologia LED jest też chętnie wykorzystywana w branży reklamowej. Ekrany LED, które mogą wyświetlać dowolny obraz przez całą dobę, co jest chętnie wykorzystywane przez firmy do różnego typu działań promocyjnych.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × cztery =