Co powinna obejmować zbilansowana dieta?

Zdrowe odżywianie powinno stanowić podstawę trybu życia każdego z nas. Samodzielne ułożenie zdrowej diety bywa jednak dość trudne. Z czego sporządzić dobrze zbilansowane posiłki? Na co zwrócić szczególną uwagę? 

Smacznie i zdrowo

Powszechnie uważa się, że zdrowe żywienie w znacznej mierze powinno być oparte o warzywa i owoce. Jest w tym dużo prawdy, jednak dobrze zbilansowana dieta to o wiele więcej składników. Właśnie różnorodność jest tu kluczowa. Oprócz warzyw do posiłków powinniśmy dodawać ziarna takie jak pestki dyni, siemię lniane, orzechy. Są one bogarym źródłem witamin i minerałów, których nie powinno zabraknąć w naszej diecie.

Duże znaczenia mają również spożywane przez nas tłuszcze. Powinniśmy unikać wysoko przetworzonych tłuszczów trans, których duże ilości można znaleźć w margarynie, słonych przekąskach czy fast foodach. Niezbędne tłuszcze korzystne dla organizmu człowieka znajdziemy natomiast w olejach tłoczonych na zimno, oliwie czy awokado. Jeśli sami nie potrafimy tworzyć posiłków wysokiej jakości warto skorzystać z cateringu dietetycznego takiego jak np. https://dobry-dzien.pl/. Dzięki temu każdego dnia o wskazanej godzinie otrzymamy właściwie zbilansowane posiłki dobrane do naszych indywidualnych potrzeb.

Dobrze zbilansowana dieta, stworzona z pomocą wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie dietetyki pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała oraz właściwej kondycji. Nie powinno w niej zabraknąć również ryb i owoców morza, które także są źródłem wielu cennych dla naszych organizmów składników. 

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *