Czym są toczki żałobne?

Podczas rozmaitych uroczystości, takich jak śluby albo chrzciny, strój dopasowany do okoliczności to podstawa. Jednym z jego elementów są oczywiście nakrycia głowy, takie jak kapelusze, fascynatory albo bardzo modne, zwłaszcza w latach 40-tych i 50-tych toczki. Które z nich wybrać, jeśli wybieramy się na nieco mniej radosną ceremonię, czyli na pogrzeb bliskiej osoby?

Wyjątkowe i eleganckie akcesoria do włosów

Przypominające nieco niewielkie kapelusze lub opaski z dodatkowymi elementami ozdobnymi toczki żałobne wykonane są z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu nie tylko doskonale dopasowują się do głowy, ale też pięknie prezentują w rozmaitych zestawieniach z prostymi, ołówkowymi sukienkami, spódnicami oraz kombinezonami. Na pogrzeb powinny być oczywiście wybierane modele skromne, bez krzykliwych dodatków oraz biżuteryjnych aplikacji. Dopuszczalne są jednak różnego rodzaju dodatki do toczków, takie jak częściowo zakrywające twarz woalki oraz delikatne, materiałowe kokardy.

Wszystkie panie, które podczas ceremonii decydują się na zastosowanie toczków, powinny pamiętać o dobraniu odpowiedniej do stroju i okoliczności kolorystyki. W przypadku ślubów mogą  to być białe oraz kremowe modele, takie jak https://allure.com.pl/slubne, jednak podczas pogrzebu należy zdecydowanie wybierać toczki w kolorze czarnym, posiadające również czarne dodatki i aplikacje. Te eleganckie i zawsze modne nakrycia głowy są niezwykle twarzowe, a jednocześnie podkreślają powagę sytuacji i oddają szacunek zmarłemu.

 

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 4 =