Zęby a wiek – czy wygląd naszych zębów wskazuje na wiek w takim samym stopniu co zmarszczki?

Piękne i lśniące zęby są wizytówką każdego dbającego o siebie człowieka. Niestety wraz z wiekiem ich wygląd oraz stan mogą ulegać znacznemu pogorszeniu. Czy zęby można w jakiś sposób odmłodzić, a tym samym odjąć sobie lat?

Stomatologia estetyczna

Anti-aging jest powszechnym trendem we współczesnej medycynie. W wielu krajach mówi się wręcz o rozwoju tak zwanej medycyny przeciwstarzeniowej, w ramach której wykonuje się cały szereg zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej oraz kosmetologii. Anti-aging to jednak nie tylko skóra. W ramach praktyk przeciwstarzeniowych coraz częściej bowiem wykonuje się również zabiegi określane mianem stomatologi estetycznej. Czym jest jednak stomatologia estetyczna? Otóż jest to dział stomatologii, który w głównej mierze skupia się na wizualnym aspekcie ludzkiego uzębienia. W jej ramach specjaliści są w stanie poprawić kształt, teksturę, czy też kolor poszczególnych zębów. Ingerencja może dotyczyć pojedynczych elementów uzębienia lub obejmować swoim zasięgiem całą szczękę i żuchwę.

Na rynku działa coraz więcej gabinetów specjalizujących się w tej dziedzinie stomatologii. Poszukując jednak dobrego specjalisty, nie warto decydować się na pierwszą znalezioną w sieci klinikę. Dobrą praktyką jest analiza minimum kilku ofert.

Z jedną z nich można się zapoznać między innymi na stronie internetowej https://wirtualnaklinika.pl/stomatologia-estetyczna/.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *