Dlaczego musisz zacząć budować mięśnie od dzisiaj?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Więcej mięśni to nie tylko lepszy wygląd, ale też lepsze zdrowie, samopoczucie i szybsza przemiana materii. Im więcej masz mięśni, tym szybszy będzie Twój metabolizm, co pomoże Ci spalić więcej tłuszczu.

Jak rosną mięśnie?

Trening siłowy pomaga budować masę mięśniową i czyni cię silniejszym poprzez zwiększenie liczby jednostek motorycznych w mięśniach. Jednostka motoryczna to komórka nerwowa, która wysyła sygnały do włókien mięśniowych, nakazując im skurcz. Im więcej jednostek motorycznych jest rekrutowanych podczas ćwiczeń, tym większa jest siła przyłożona do oporu i tym samym większa jest rekrutacja włókien mięśniowych.

Dlaczego musisz trenować siłowo?

Trening siłowy zwiększa również gęstość kości i poprawia postawę. Może pomóc w zapobieganiu upadkom u starszych dorosłych poprzez poprawę równowagi, stabilności i sprawności chodu. Najlepszym sposobem na budowanie masy mięśniowej jest podnoszenie stopniowo coraz większych ciężarów na mniejszą liczbę powtórzeń przy zachowaniu odpowiedniej formy. Powinieneś być w stanie wykonać 3-5 powtórzeń z ciężarem, który wynosi 85-90% twojego 1RM (one rep maximum).

Jak przyspieszyć budowę mięśni?

Żeby budować swoje mięśnie jeszcze szybciej, powinieneś używać białka i kreatyny. Kreatyna jest jednym z najlepiej przebadanych suplementów na świecie i udowodniono, że zwiększa masę i siłę mięśni. Poprawia również wytrzymałość i czas regeneracji między treningami. Dodanie białka w proszku do swojej diety pomoże Ci szybciej zbudować mięśnie poprzez lepszą regenerację po treningu, zwiększenie beztłuszczowej masy ciała i zapobieganie utracie mięśni podczas redukcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na jaki rodzaj pracy mogą liczyć Polacy wyjeżdżający poza granice kraju?
Na jaki rodzaj pracy mogą liczyć Polacy wyjeżdżający poza granice kraju?
W obliczu rosnącego bezrobocia oraz zbyt małych zarobków połączonych z podwyżkami cen za produkty i usługi, wielu Polaków decyduje się […]
Modna biżuteria w sezonie 2019
Modna biżuteria w sezonie 2019
2019 to rok, w którym nie należy się bać nietypowej i rzucającej się w oczy biżuterii. Przełam rutynę i odłóż […]
Nowoczesna elegancja w łazience
Nowoczesna elegancja w łazience
Budując dom czy mieszkanie, inwestor najczęściej ma już koncept na to jak wyglądać będzie wnętrze. Pomysły na ciekawe urządzenie łazienki […]
Ostatnie wpisy
Polecamy