Jakie suplementy należy przyjmować, aby poprawić swoje samopoczucie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jest wiele suplementów, które możesz przyjmować, aby poprawić swoje samopoczucie. Oto kilka, które polecam:

Witamina D

Witamina D jest witaminą, której potrzebujesz dla optymalnego zdrowia, ale większość ludzi nie otrzymuje jej wystarczająco dużo z pożywienia. Uzyskanie wystarczającej ilości witaminy D może pomóc w zapobieganiu kilku chorobom przewlekłym, w tym chorobom serca, rakowi i cukrzycy.

Magnez

Magnez jest niezbędny dla setek enzymów w Twoim organizmie, które kontrolują produkcję energii i funkcje nerwowe. Niedobór magnezu może powodować skurcze i ból mięśni, jak również obniżać poziom energii, a nawet powodować depresję.

Grzyby adaptogenne

Istnieje wiele różnych grzybów adaptogennych, które możesz wziąć, ale najlepsze są cordyceps i reishi. Cordyceps jest świetnym suplementem w zwiększaniu poziomu energii i zmniejszaniu stresu, podczas gdy reishi jest niezwykle uspokajający i pomaga zrównoważyć wahania nastroju. Grzyby adaptogenne można nabyc przykładowo na stronie https://alohafungi.com/.

Kwasy tłuszczowe omega 3

Kwasy tłuszczowe omega 3 są tym, co twój organizm wytwarza, gdy wykorzystuje kwasy tłuszczowe omega 6 (znajdujące się w takich rzeczach jak orzechy, nasiona i oleje roślinne). Są one ważne dla funkcjonowania mózgu, produkcji hormonów i utrzymania naszego serca w zdrowiu poprzez obniżenie poziomu cholesterolu i zmniejszenie stanu zapalnego w całym organizmie.

Witaminy z grupy B

Witaminy z grupy B są niezbędne dla wielu funkcji w naszym organizmie, w tym dla metabolizmu i funkcjonowania mózgu! Wykazano, że niektóre witaminy z grupy B poprawiają zdrowie psychiczne poprzez zwiększenie poziomu serotoniny w mózgu. Serotonina pomaga regulować nastroje, więc jeśli czujesz się przygnębiony lub niespokojny, witaminy z grupy B mogą być właśnie tym, czego potrzebujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Artykuły spożywcze – jakich urządzeń wymaga ich produkcja
Artykuły spożywcze – jakich urządzeń wymaga ich produkcja
Na rynku bardzo licznie działają zakłady produkcji i przetwórstwa żywności, które do swojej pracy potrzebują odpowiedniego sprzętu. To dzięki maszynom […]
Po czym poznać, że świeca żarowa w samochodzie uległa uszkodzeniu?
Po czym poznać, że świeca żarowa w samochodzie uległa uszkodzeniu?
Jak oraz kiedy należy sprawdzić świece żarowe? Najnowsze modele samochodów ukażą to poprzez zapalenie się odpowiedniej kontrolki. W starszych autach […]
Układanie stylizacji – bez jakich elementów ubioru nie może się obyć
Układanie stylizacji – bez jakich elementów ubioru nie może się obyć
Ułożenie dobrej stylizacji to sztuka wymagająca świetnej znajomości własnego ciała, trendów oraz doświadczenia. Zanim zaczniemy sprawnie tworzyć trafione zestawy ubrań, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy