Ekologiczny styl życia – czyli jaki? Jak by ekologicznym?

Ekologiczny styl życia nie jest modą. To sposób życia, który może przyjąć każdy, kto chce żyć w zgodzie z naturą. Główną zasadą jest zmniejszenie swojego wpływu na środowisko i dbanie o to, by go nie niszczyć.

Nawet nie masz pojęcia, jak wiele masz możliwości

To naprawdę nie jest takie trudne, gdy już wiesz, jak to zrobić. Wystarczy trochę wysiłku i samokontroli. Oto kilka sugestii, podążając tymi wskazówkami, bez cienia wątpliwości możesz powiedzieć – jestemeko.eu

Żywność lokalna, a woda cenna jak złoto

Poszukuj i nabywaj lokalnie uprawianą żywność. Dzięki temu pomożesz w walce z niedoborem i marnowaniem żywności, a także wesprzesz pracę lokalnych rolników.

Pamiętaj również, aby nie marnować wody. Używanie mniejszej ilości wody oznacza mniej energii zużywanej na jej pompowanie ze zbiorników. Ilość wody na świecie, niestety jest określona i myślenie, że jest jej nadmiar, jest całkowicie błędne. Jak każdy surowiec, ma ona swoją krytyczną granicę, a jak wiemy, jest niezbędna do życia.

Oszczędzamy energię na wszelkie sposoby

Działam i jestemeko.eu, więc nie zużywam zbyt wiele energii elektrycznej. Wyłączamy światła, jeśli nie są one potrzebne, odłączamy urządzenia, których nie używamy oraz poddajemy recyklingowi stare urządzenia elektryczne, czy też zużyte baterie każdego rodzaju.

Recykling to konieczność!

Poddawaj recyklingowi wszystko, co możliwe (papier, szklane butelki/słoiki, plastikowe butelki/słoiki): Recykling zmniejsza ilość surowców potrzebnych do produkcji nowych produktów, co pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, a także zmniejszyć zanieczyszczenie spowodowane działalnością górniczą.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *