Agregaty i motopompy – dlaczego są tak ważne przy pracach budowlanych?

Praca na budowie nowego domu, gdzie jeszcze nie zostały podciągnięte media typu prąd i woda, może nastręczać różnego rodzaju problemów. Ekipy budowlane potrafią sobie jednak z nimi poradzić za pomocą specjalnych urządzeń. Wśród nich znajdziemy agregaty prądotwórcze, a także motopompy. Sprawdzamy, jak te urządzenia działają i dlaczego są tak niezbędne w trakcie prac.

Budowa bez prądu

Trudno byłoby dzisiaj stawiać budynek bez elektryczności. Dlatego też w przypadku, gdy jeszcze nie przyłączono prądu na działkę, gdzie budowany jest dom, konieczne jest dostarczenie energii w inny sposób. Do tego celu wykorzystuje się agregaty prądotwórcze. Są to takie same urządzenia, jak te wykorzystywane w domach, które mają za zadanie dostarczyć elektryczności w razie awarii sieci energetycznej.

Wykorzystuje się jednak maszyny o większej mocy, które produkują prąd trójfazowy. Energia zużywana jest do zasilania elektronarzędzi typu wiertarki, młoty, mieszadła, betoniarki, a także do oświetlenia placu budowy, by ta mogła być kontynuowana także po zmroku.

Brak wody to nie problem

Jeśli na działkę nie jest podłączona także woda bieżąca z sieci wodociągowej, to również nie musi być problemem. Można wykorzystać bowiem pompy. Niektóre zasilane są energią elektryczną pozyskiwaną z sieci lub z generatora, a niektóre napędzane są własnym silnikiem spalinowym. Na przykład motopompy do wody brudnej, dzięki wykorzystaniu własnego napędu nie obciążają niepotrzebnie agregatu, a jednocześnie zapewniają bardzo wysoką wydajność.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem − 3 =