Na czym polega gwarancja spłaty COSME i DE DE MINIMIS

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Kredyty z gwarancjami PLG-COSME i DE MINIMIS (PLD-KFG) to kredyty skierowane do przedsiębiorców. Posiadają one gwarancje Banku Gospodarstwa Krajowego na podstawie programu finansowanego, przez Komisję Europejską. Są one bardzo przydatne, gdy przedsiębiorca chce wynegocjować z bankiem kredytującym korzystniejsze warunki kredytu. Gwarancja BKG jest w takim przypadku przydatna przy negocjowaniu prowizji banku i marży kredytu, co pozwala firmom biorącym kredyty na sporą oszczędność.

Warto w tej kwestii skonsultować się także z profesjonalnym portalem, takim jak: https://adakcompany.pl/, gdzie zasięgniemy wszelkich istotnych informacji.

Gwarancja PLG-COSME

Udzielana jest do kredytu obrotowego lub inwestycyjnego, gdzie przyznawana jest na 27 miesięcy dla kredytów obrotowych i 99 miesięcy dla kredytów inwestycyjnych. Maksymalna kwota kredyty stanowi 600 000 zł, podczas gdy gwarancja obejmuje jego 80%. Zabezpieczeniem gwarancji jest własny weksel in blanco.

Gwarancja DE MINIMIS

Udzielana jest do kredytu obrotowego lub inwestycyjnego, gdzie przyznawana jest na 27 miesięcy dla kredytów obrotowych i 99 miesięcy dla kredytów inwestycyjnych. Maksymalna kwota kredyty stanowi 3 500 000 zł. Gwarancja z kolei obejmuje 60% jego wysokości. Zabezpieczeniem gwarancji jest własny weksel in blanco lub inna forma zabezpieczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto stosować ekspozytory na kosmetyki?
Dlaczego warto stosować ekspozytory na kosmetyki?
Odpowiednia reklama i marketing to klucz do sprzedaży upragnionej ilości produktów. Właściwa prezentacja towaru powinna zwracać uwagę potencjalnego klienta i […]
Jak należy ubezpieczyć samochód, aby wyjść na tym korzystnie?
Jak należy ubezpieczyć samochód, aby wyjść na tym korzystnie?
Używanie samochodu przynosi wiele korzyści, ale przed wyruszeniem w drogę własnym pojazdem, trzeba pamiętać o jego ubezpieczeniu. Podstawą jest obowiązkowe […]
Co zabrać w podróż służbową?
Co zabrać w podróż służbową?
Niemal każdy ma w głowie listę rzeczy, bez których nie jest w stanie wybrać się w dalszą podróż. Kiedy jednak […]
Ostatnie wpisy
Polecamy