Na czym polega gwarancja spłaty COSME i DE DE MINIMIS

Kredyty z gwarancjami PLG-COSME i DE MINIMIS (PLD-KFG) to kredyty skierowane do przedsiębiorców. Posiadają one gwarancje Banku Gospodarstwa Krajowego na podstawie programu finansowanego, przez Komisję Europejską. Są one bardzo przydatne, gdy przedsiębiorca chce wynegocjować z bankiem kredytującym korzystniejsze warunki kredytu. Gwarancja BKG jest w takim przypadku przydatna przy negocjowaniu prowizji banku i marży kredytu, co pozwala firmom biorącym kredyty na sporą oszczędność.

Warto w tej kwestii skonsultować się także z profesjonalnym portalem, takim jak: https://adakcompany.pl/, gdzie zasięgniemy wszelkich istotnych informacji.

Gwarancja PLG-COSME

Udzielana jest do kredytu obrotowego lub inwestycyjnego, gdzie przyznawana jest na 27 miesięcy dla kredytów obrotowych i 99 miesięcy dla kredytów inwestycyjnych. Maksymalna kwota kredyty stanowi 600 000 zł, podczas gdy gwarancja obejmuje jego 80%. Zabezpieczeniem gwarancji jest własny weksel in blanco.

Gwarancja DE MINIMIS

Udzielana jest do kredytu obrotowego lub inwestycyjnego, gdzie przyznawana jest na 27 miesięcy dla kredytów obrotowych i 99 miesięcy dla kredytów inwestycyjnych. Maksymalna kwota kredyty stanowi 3 500 000 zł. Gwarancja z kolei obejmuje 60% jego wysokości. Zabezpieczeniem gwarancji jest własny weksel in blanco lub inna forma zabezpieczenia.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − dziesięć =