Pościel dla osób z wrażliwą skórą

Duża ilość dostępnego asortymentu na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Jednak nie każdy materiał się sprawdza, zwłaszcza dla osób z wrażliwą skórą, czy alergiami.

Wskazówki przy wyborze pościeli

Jeżeli mamy alergię lub wrażliwą skórę, możemy zdecydować się na pościel wykonaną ze sztucznych materiałów. Są one równie miękkie oraz sprężyste co pościel wykonana z naturalnych tkanin. Odradza się stosowanie pościeli z wełny lub pierza. Zawierają one keratynę, którą żywią się roztocza i dlatego mogą wywołać reakcję alergiczną. Dodatkowo, poszukiwany materiał powinien być przewiewny.

Jeśli nie jest, to z czasem będzie zatrzymywał wilgoć i stwarzał dogodne warunki do rozwoju bakterii oraz powodował otarcia. Szukając odpowiedniej kołdry dla siebie, powinniśmy sprawdzić, czy wybrany model posiada certyfikaty zdrowotne. Mamy wtedy gwarancję, że taki produkt jest bezpieczny i przyjazny dla zdrowia. Pościele tego typu są dostępne np. na https://nyks.pl/posciel/bawelniane/200×220.

Polecana tkanina dla wrażliwych osób

Prześcieradła frotte charakteryzuje wysoka higroskopijność, czyli bardzo dobrze wchłaniają one wilgoć. Dzięki temu zwiększa komfort snu. Mają także antyalergiczne właściwości, ponieważ w ich składzie dominuje bawełna. Przy kontakcie ze skórą nie powoduje żadnych dolegliwości, ponieważ jest to zdrowy i organiczny materiał, miły dla skóry.

Przy zakupie należy się upewnić, czy nasze prześcieradło jest wykonane z organicznej bawełny, której proces produkcji jest mniej skomplikowany i używa się w nim mniej potencjalnie szkodliwych substancji chemicznych.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × jeden =